Aktuality, akce

Filtry podle parametrů
Počet nalezených novinek: 165 zrušit všechny filtry

Pokud máte světlou kůži, pihy s měnícím se pigmentovým znaménkem, větší množstvím mateřských znamének (> 50), vyskytl se u Vás v rodině melanom, pravidelně trávíte dovolenou u jižních moří nebo blízko rovníku a nebo máte nově vzniklé pigmentové znaménko po 35. roce věku, stavte se ve Stanu proti melanomu, kde budou bezplatně vyšetřena Vaše pigmentová znaménka:  

  • Praha 18. - 19. 4. Ovocný trh
  • Brno 24. 4. náměstí Svobody
  • Ostrava 25. 4. Shopping Park Avion

Často jsou nežádoucí účinky důvodem strachu z nástupu léčby. Léčba rakoviny se ale hodně posunula, jak je to s nežádoucími účinky dnes? Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P.  a anketa. 

Mamma HELP představuje projekt “Říct to dětem” , zaměřený na pacientky s rakovinou prsu, maminky, které se řeší problém jak říci o své nemoci dětem. Součástí je bezplatná individuální poradna se zkušenou klinickou psycholožkou. 

 

Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a důležité odkazy pro nově diagnostikované onkologické pacienty. 

Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. Doc. MUDr. Janou Prausovou, Ph.D., MBA.

Zapojte se do celosvětové kampaně Světového dne proti rakovině. 

Třetinu všech nádorových onemocnění způsobuje kouření. Jak se ho zbavit? Záznam živého vysílání, ve kterém Doc. MUDr. Eva Králíková CSc. odpovídá na dotazy diváků. Pod videem kvíz "Jak přestat kouřit" 

Aktualizace mapy s pracovišti pro léčbu bolesti v České republice. 

Kdy mysl usnadňuje rakovině růst a kdy je tomu naopak? Zajímavá přednáška z oboru psychoimunologie je určena lékařům, zdravotnickým odborníkům, onkologickým pacientům i celé laické veřejnosti. Jak ovlivňuje mysl imunitní systém a co může pacient udělat proto, aby pomohl tělu při uzdravování? Pod videem jsou připraveny tři anketní otázky pro lékaře pracující s onkologickými pacienty a tři otázky pro pacienty, kteří prodělali nebo právě prodělávají onkologické onemocnění. Zajímá nás Vaše zkušenost a Váš názor.  

Členové psychoonkologické sekce onkologické společnosti vám odpovídají na otázky z oblasti dospělé i dětské psychologie. Jsou tu, aby vám pomohli a poradili v těžkém období diagnostiky a léčby onkologického onemocnění i v neméně náročném odbobí po ukončení léčby. Vaše jméno nebude zveřejněno a budete-li si přát nebude zveřejněna ani vaše otázka, jen dostanete odpověď e-mailem. Poradna je nejen pro nemocné, ale i pro rodinu a přátele nemocného.  

Jak ovlivňuje mysl náš imunitní systém a co můžeme sami udělat proto, abychom pomohli našemu tělu při uzdravování? Psychoonkologická sekce ČOS vás zve na přednášku, která je určena jak zdravotníkům tak i pacientům a široké laické veřejnosti. Přednáška je ve dvou termínech 20. a 27. září 2016 v Praze.  

Pokud procházíte onkologickou léčbou, nezapomeňte, že součástí léčby je i výživa. Pracovní skupina nutriční péče v onkologii vydává informační materiály určené pacientům, najdete v nich rady pro výživu během vaší nemoci.

Podívejte se na přehled videí, ve kterých odborníci odpovídají na vaše otázky z oblasti prevence zhoubných nádorů a jejich včasného záchytu.

Prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc., primářka gastroenterologického oddělení Masarykova onkologického ústavu v Brně a předsedkyně Sekce preventnivní onkologie ČOS odpovídá na Vaše otázky o prevenci rakoviny tlustého střeva.

Na vaše otázky na prevenci gynekologických zhoubných nádorů odpovídal MUDr. Petr Novák z Oddělení gynekologické onkologie Masarykova onkologického ústavu Brno.