Aktuality, akce

Filtry podle parametrů
Počet nalezených novinek: 162 zrušit všechny filtry

Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a důležité odkazy pro nově diagnostikované onkologické pacienty. 

Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. Doc. MUDr. Janou Prausovou, Ph.D., MBA.

Zapojte se do celosvětové kampaně Světového dne proti rakovině. 

Třetinu všech nádorových onemocnění způsobuje kouření. Jak se ho zbavit? Záznam živého vysílání, ve kterém Doc. MUDr. Eva Králíková CSc. odpovídá na dotazy diváků. Pod videem kvíz "Jak přestat kouřit" 

Aktualizace mapy s pracovišti pro léčbu bolesti v České republice. 

Kdy mysl usnadňuje rakovině růst a kdy je tomu naopak? Zajímavá přednáška z oboru psychoimunologie je určena lékařům, zdravotnickým odborníkům, onkologickým pacientům i celé laické veřejnosti. Jak ovlivňuje mysl imunitní systém a co může pacient udělat proto, aby pomohl tělu při uzdravování? Pod videem jsou připraveny tři anketní otázky pro lékaře pracující s onkologickými pacienty a tři otázky pro pacienty, kteří prodělali nebo právě prodělávají onkologické onemocnění. Zajímá nás Vaše zkušenost a Váš názor.  

Členové psychoonkologické sekce onkologické společnosti vám odpovídají na otázky z oblasti dospělé i dětské psychologie. Jsou tu, aby vám pomohli a poradili v těžkém období diagnostiky a léčby onkologického onemocnění i v neméně náročném odbobí po ukončení léčby. Vaše jméno nebude zveřejněno a budete-li si přát nebude zveřejněna ani vaše otázka, jen dostanete odpověď e-mailem. Poradna je nejen pro nemocné, ale i pro rodinu a přátele nemocného.  

Jak ovlivňuje mysl náš imunitní systém a co můžeme sami udělat proto, abychom pomohli našemu tělu při uzdravování? Psychoonkologická sekce ČOS vás zve na přednášku, která je určena jak zdravotníkům tak i pacientům a široké laické veřejnosti. Přednáška je ve dvou termínech 20. a 27. září 2016 v Praze.  

Pokud procházíte onkologickou léčbou, nezapomeňte, že součástí léčby je i výživa. Pracovní skupina nutriční péče v onkologii vydává informační materiály určené pacientům, najdete v nich rady pro výživu během vaší nemoci.

Podívejte se na přehled videí, ve kterých odborníci odpovídají na vaše otázky z oblasti prevence zhoubných nádorů a jejich včasného záchytu.

Prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc., primářka gastroenterologického oddělení Masarykova onkologického ústavu v Brně a předsedkyně Sekce preventnivní onkologie ČOS odpovídá na Vaše otázky o prevenci rakoviny tlustého střeva.

Na vaše otázky na prevenci gynekologických zhoubných nádorů odpovídal MUDr. Petr Novák z Oddělení gynekologické onkologie Masarykova onkologického ústavu Brno.

Vaše otázky na genetická rizika vzniku rakoviny jsme položili MUDr. Marii Navrátilové, Ph.D. z Oddělení epidemiologie a genetiky nádorů Masarykova onkologického ústavu Brno.

Proč nestačí k vyšetření prsu jen ultrazvuk? Jak je to se záchytem rakoviny plic pomocí RTG vyšetření? Jak moc je nebezpečné pro onkologického pacienta opakované a časté vyšetřování na CT a MRI? Na vaše otázky odpovídá MUDr. Monika Schneiderová z Oddělení radiologie Masarykova onkologického ústavu Brno. 

Jak je to s vegetariánskou výživou a stačí si k uzeninám přidat zeleninu? Odpovídá prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc., předsedkyně Sekce preventivní onkologie.