Aktuality, akce

Počet nalezených položek: 158

Stránka:  , 1 , 2 ... 7 , 8následujícína konec

Mapa pracovišť pro léčbu bolesti

23. 10. 2016

Aktualizace mapy s pracovišti pro léčbu bolesti v České republice. 

Vliv mysli na imunitní systém a nemoc - přednáška a anketa

3. 10. 2016

Kdy mysl usnadňuje rakovině růst a kdy je tomu naopak? Zajímavá přednáška z oboru psychoimunologie je určena lékařům, zdravotnickým odborníkům, onkologickým pacientům i celé laické veřejnosti. Jak ovlivňuje mysl imunitní systém a co může pacient udělat proto, aby pomohl tělu při uzdravování? Pod videem jsou připraveny tři anketní otázky pro lékaře pracující s onkologickými pacienty a tři otázky pro pacienty, kteří prodělali nebo právě prodělávají onkologické onemocnění. Zajímá nás Vaše zkušenost a Váš názor.  

Psychoonkologická poradna je tu pro vás již desátý rok

22. 9. 2016

Členové psychoonkologické sekce onkologické společnosti vám odpovídají na otázky z oblasti dospělé i dětské psychologie. Jsou tu, aby vám pomohli a poradili v těžkém období diagnostiky a léčby onkologického onemocnění i v neméně náročném odbobí po ukončení léčby. Vaše jméno nebude zveřejněno a budete-li si přát nebude zveřejněna ani vaše otázka, jen dostanete odpověď e-mailem. Poradna je nejen pro nemocné, ale i pro rodinu a přátele nemocného.  

Vliv mysli na imunitní systém a nemoc

15. 8. 2016

Jak ovlivňuje mysl náš imunitní systém a co můžeme sami udělat proto, abychom pomohli našemu tělu při uzdravování? Psychoonkologická sekce ČOS vás zve na přednášku, která je určena jak zdravotníkům tak i pacientům a široké laické veřejnosti. Přednáška je ve dvou termínech 20. a 27. září 2016 v Praze.  

Výživná strava během onkologické léčby

20. 7. 2016

Pokud procházíte onkologickou léčbou, nezapomeňte, že součástí léčby je i výživa. Pracovní skupina nutriční péče v onkologii vydává informační materiály určené pacientům, najdete v nich rady pro výživu během vaší nemoci.

Videa o prevenci rakoviny

19. 7. 2016

Podívejte se na přehled videí, ve kterých odborníci odpovídají na vaše otázky z oblasti prevence zhoubných nádorů a jejich včasného záchytu.

Prevence a včasné odhalení nádorů zažívacího traktu - video pro veřejnost

30. 5. 2016

Prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc., primářka gastroenterologického oddělení Masarykova onkologického ústavu v Brně a předsedkyně Sekce preventnivní onkologie ČOS odpovídá na Vaše otázky o prevenci rakoviny tlustého střeva.

Prevence a včasná detekce gynekologických nádorů - vaše otázky

26. 5. 2016

Na vaše otázky na prevenci gynekologických zhoubných nádorů odpovídal MUDr. Petr Novák z Oddělení gynekologické onkologie Masarykova onkologického ústavu Brno.

Genetická rizika vzniku rakoviny - vaše otázky

23. 5. 2016

Vaše otázky na genetická rizika vzniku rakoviny jsme položili MUDr. Marii Navrátilové, Ph.D. z Oddělení epidemiologie a genetiky nádorů Masarykova onkologického ústavu Brno.

Diagnostické metody a včasné odhalení zhoubných nádorů

19. 5. 2016

Proč nestačí k vyšetření prsu jen ultrazvuk? Jak je to se záchytem rakoviny plic pomocí RTG vyšetření? Jak moc je nebezpečné pro onkologického pacienta opakované a časté vyšetřování na CT a MRI? Na vaše otázky odpovídá MUDr. Monika Schneiderová z Oddělení radiologie Masarykova onkologického ústavu Brno. 

Výživa v prevenci rakoviny

18. 5. 2016

Jak je to s vegetariánskou výživou a stačí si k uzeninám přidat zeleninu? Odpovídá prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc., předsedkyně Sekce preventivní onkologie. 

Prevence urologických zhoubných nádorů - video

16. 5. 2016

Otázky o prevenci urologických zhoubných nádorů zodpověděla během Brněnských onkologických dnů as. MUDr. Michaela Matoušková z Urocentra Praha.

Prevence a včasný záchyt karcinomu prsu - rozhovor

13. 5. 2016

Vaše otázky na téma prevence zhoubných nádorů prsu zodpověděla během Brněnských onkologických dnů prim. MUDr. Katarína Petráková Ph.D. z Kliniky komplexní onkologické péče Masarykova onkologického ústavu Brno.

Prevence a časný záchyt zhoubných nádorů plic - video

11. 5. 2016

Vaše otázky zodpověděla během Brněnských onkologických dnů prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc., přednostka Kliniky nemocí plicních z Fakultní nemocnice v Brně. Zítra přineseme odpovědi na otázky o prevenci a screeningu zhoubných nádorů prsu. 

Otázky a odpovědi o prevenci - Brněnské onkologické dny 2016

10. 5. 2016

I letos pro vás Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti připravila možnost zeptat se odborníků na prevenci a včasný záchyt zhoubných nádorů. Na letošních Brněnských onkologických dnech jsme přečetli odborníkům vaše otázky o prevenci, které jste zaslali před konferencí na Linkos. Odpovědi jsme pro vás natočili a tak si je můžete poslechnout. Dnes předsedkyně Sekce preventivní onkologie ČOS vysvětluje, proč je důležité zaměřit se na prevenci a včasnou diagnostiku nádorů. Zítra přineseme odpovědi na otázky o prevenci zhoubných nádorů plic a průdušek. 

Zeptejte se na prevenci rakoviny

22. 4. 2016

Posílejte své otázky na téma prevence a včasné odhalení rakoviny. Přivezeme vám videoodpovědi z letošních Brněnských onkologických dnů, které začínají už 27. dubna.       

Poradna o prevenci

11. 3. 2016

Ptejte se na prevenci a včasné odhalení rakoviny v poradně na Linkos. Dotazy na téma prevence nádorů prsu, zažívacího traktu, plic a průdušek, nádorů u dětí a dospívajících a dědičnost zhoubných nádorů vám zodpovídají členové Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti. Ptáte se anonymně. 

Prevence urologických zhoubných nádorů

25. 2. 2016

Ptejte se na prevenci karcinomu ledvin, močového měchýře a prostaty paní doktory MUDr. Michaely Matouškové z Urocentra Praha. Ve středu 2.3. v 16 hodin. Další díl cyklu Sekce preventivní onkologie, který je určen široké veřejnosti. 

Prevence a časný záchyt nádorů plic - záznam živého přenosu

25. 2. 2016

Záznam dalšího z řady živých přenosů o prevenci a včasném záchytu rakoviny, tentokrát s paní prof. MUDr. Janou Skřičkovou, CSc., přednostkou Kliniky nemocí plicních z Fakultní nemocnice v Brně.

Záznam živého přenosu Sekce preventivní onkologie ČOS

10. 1. 2016

tentokrát na téma prevence zhoubných nádorů tlustého střeva a konečníku.  

Stránka:  , 1 , 2 ... 7 , 8následujícína konec