Co nového na ČOS a Linkos

Počet nalezených položek: 403

Stránka:  , 1 , 2 ... 20 , 21následujícína konec

Zpráva pro členy Sekce onkologické imunologie,

5. 12. 2016

Vážení kolegové – členové Sekce onkologické imunologie,

dovoluji si vás upozornit na předělané webové stránky sekce. Jsou na  http://www.linkos.cz/odborne-sekce-cos/sekce-onkologicke-imunologie/

Zvláště upozorňuji na část Klinické studie, event. pošlete seznam svých studií, pokud vám vázne nábor.

Zdraví

Tomáš Büchler

Sekce onkologické imunologie

30. 11. 2016

Vážení kolegové – členové Sekce onkologické imunologie,

dovoluji si vás upozornit na předělané webové stránky sekce. Jsou na http://www.linkos.cz/odborne-sekce-cos/sekce-onkologicke-imunologie/

Zvláště upozorňuji na část Klinické studie, event. pošlete seznam svých studií, pokud vám vázne nábor.

Zdraví

Tomáš Büchler

Zápis ze schůze výboru ČOS ČLS JEP

30. 11. 2016

dne 22. listopadu 2016 ve FN Motol. 

Setkání výboru ČOS ČLS JEP, VZP a SZP ČR

30. 11. 2016

dne 22. listopadu 2016 ve FN Motol. K dispozici zápis. 

Supplementum Klinické onkologie č. 4, ročník 29

15. 11. 2016

Vychází Supplementum 4 s názvem "RECAMO2020: …prostřednictvím výzkumu rakoviny k aplikované molekulární onkologii..." K e-publikaci uvolněna pouze abstrakta, plné texty budou k dispozici 15. ledna 2016.

Uvolněny plné texty Supplementa 3 časopisu Klinická onkologie

14. 11. 2016

Supplementum 3, ročník 29, vydané 15. září, bylo uvolněno k plnému zveřejnění na Linkos, včetně plných textů. Supplement s názvem Karcinom prsu – vybrané kapitoly nejen pro onkology.

Zápis ze schůze výboru ČOS ČLS JEP

26. 10. 2016

dne 18. října 2016 v MOÚ Brno.

Výzva sponzorům a partnerům

26. 10. 2016

k finanční podpoře Linkos.cz v roce 2017. 

Alternativní výživa

18. 10. 2016

Je alternativní výživa vhodnou volbou pro onkologického pacienta? Připravili jsme pro Vás krátký test, ve kterém si můžete otestovat svoje znalosti o alternativní výživě. Přednáška a test jsou určeny nejen pro praktické lékaře.  

Pracovní skupina nutriční péče v onkologii při ČOS

14. 10. 2016

se sešla 5. října 2016. K dispozici zápis z 24. setkání.

Nové číslo časopisu Klinická onkologie

14. 10. 2016

vychází číslo 5, ročník 29. K e-publikaci uvolněna pouze abstrakta, plné texty budou k dispozici nejpozději 15. prosince 2016. 

Uvolněny plné texty časopisu Klinická onkologie č. 4/2016

14. 10. 2016

Číslo 4 ročník 29, vydané 15. srpna, bylo uvolněno k plnému zveřejnění na Linkos, včetně plných textů.

Zápis ze schůze výboru ČOS ČLS JEP

29. 9. 2016

ze dne dne 20. září 2016 konaný ve FN v Motol.

Psychologická poradna pro zdravotníky

16. 9. 2016

Připomínáme, že Psychoonkologická sekce ČOS nabízí lékařům, sestrám a dalším zdravotníkům, pracujícím s onkologickými pacienty radu a pomoc v krizi. Odpovědi v online poradně jsou zveřejňovány bez údajů o tazateli nebo vůbec (záleží na vašem přání), ale odpověď e-mailem dostanete vždy! 

Jak dál, když léčba končí? Poslechněte si přednášky

13. 9. 2016

Tématu psychologické pomoci po ukončené léčbě se věnovalo 7. psychoonkologické sympózium, které se sešlo 7. září 2016 v Hradci Králové. Přednášky jsou určeny lékařům, sestrám, sociálním pracovníkům a všem, kteří komunikují s onkologickým pacientem a jeho blízkými.  Přednášky jsme pro vás natočili. 

Jak dál, když léčba končí? Pozvánka k poslechu přednášek 7. psychoonkologického sympózia

12. 9. 2016

Tématu psychologické pomoci po ukončené léčbě se věnovalo 7. psychoonkologické sympózium, které se sešlo 7. září 2016 v Hradci Králové. Přednášky jsou určeny lékařům, sestrám, sociálním pracovníkům a všem, kteří komunikují s onkologickým pacientem a jeho blízkými. Přednášky jsme pro vás natočili.

Období po ukončení onkologické léčby, bez ohledu na to, zda byla léčba úspěšná či ne, je pro onkologického pacienta a jeho rodinu neméně psychicky náročné, jako bylo období diagnostiky nemoci a náročné onkologické léčby. Tématu psychologické pomoci po ukončené léčbě se věnovalo 7. psychoonkologické sympózium, které se sešlo 7. září 2016 v Hradci Králové. Přednášky se dotýkají problémů, se kterými se potýkají uzdravení onkologičtí pacienti a jejich blízcí (návrat do zaměstnání, úvahy o založení rodiny, strach z relapsu a reakce imunitního systému na něj, změna hodnotového žebříčku, problémy ve vztazích), stejně jako problémů, se kterými se potýkají nemocní a jejich rodiny po ukončení neúspěšné kurativní léčby. Proč uzdravení neznamená pro pacienta již jen úlevu a psychickou pohodu? 

Seznam přednášek 

Všechny přednášky si můžete poslechnout ve formě webcastu (video s prezentací)

Přednáška zazněla na úvod 7. psychoonkologického sympózia v Hradci Králové a zamýšlí se nad tím, kdy je ten správný čas odejít po ukončené onkologické léčbě z nemocnice domů a co všechno pacient a jeho rodina v takové chvíli zvažuje.

Když onkologická léčba úspěšně skončí a pacient se uzdraví, náhle ztrácí jistotu, protože v době nemoci a léčby řešil především svou nemoc a ostatní důležitá témata odsunuje na okraj. Po uzdravení se témata vrací. Otázky, které přináší návrat do života, včetně zvažování založení rodiny po úspěšné onkologické léčbě a průběh psychoterapie je ukázán na kazuistice mladé ženy po zhoubném onemocnění cervixu.

Přednáška z oboru psychoimunologie, jež propojuje poznatky psychologické, neurologické a imunologické v jeden celek, ukazuje propojení lidské mysli, toho co vnímáme, jak se cítíme a možného vlivu těchto našich prožitků na naše zdraví. Jak je to s připraveností imunitního systému chránit nás před rakovinou? Co se děje, prožíváme-li dlouhodobý stres?

Je přeskládání žebříčku hodnot po těžké nemoci skutečnost nebo mýtus? Jak rakovina vstupuje do vztahů? Proč jsou úspěšně vyléčení onkologičtí pacienti častými hosty psychologa? S pomocí tří kazuistik pacientů po úspěšně ukončené onkologické léčbě se přednášející zamýšlí nad těmito otázkami.

Přednáška představuje psychologickou péči o onkologické pacienty ve FN Plzeň-Lochotín.

7. ročník psychoonkologického sympózia se nevěnoval jen pacientům po úspěšně ukončené onkologické léčbě, ale také pacientům, jejichž kurativní léčba je ukončena neúspěšně. Jak může psycholog a celý zdravotnický personál pomoci pacientovi a rodině při přechodu pacienta do paliativní péče a v preterminální fázi nemoci.

Co se s pacientem děje po úspěšně ukončené léčbě? Jakými směry se dále může vyvíjet jeho směřování? A proč by klinik neměl ztratit pacienta ze zřetele po odchodu do ambulantní péče? Odpovědi najdete v závěrečné přednášce 7. psychonkologického sympózia.

Psychologie onkologického pacienta a zdravotníků

1. 9. 2016

Všem, kdo pečují o onkologické pacienty, nabízíme audiovizuální přednášky z oboru psychologie a psychiatrie, věnované onkologické problematice. Na 70 přednášek najdete v nové části Linkos Psychoonkologická péče a komunikace. 

Psychologická pomoc po ukončení léčby

29. 8. 2016

7. psychoonkologické sympózium s podtitulem "A co dál?! ..jak dál, když léčba končí" se věnuje psychologické pomoci po ukončení léčby a uskuteční se 7. září 2016 v Hradci Králové. Program v kalendáři. Přihlášky do 31. srpna. Sympózium je určeno lékařům, sestrám, sociálním pracovníkům, psychologům a všem, kteří se podílejí na péči o onkologické pacienty.  

Nové číslo časopisu Klinická onkologie

15. 8. 2016

vychází číslo 4, ročník 29. K e-publikaci uvolněna pouze abstrakta, plné texty budou k dispozici 15. října 2016.

Uvolněny plné texty časopisu Klinická onkologie č. 3/2016

15. 8. 2016

Číslo 3 ročník 29, vydané 15. června, bylo uvolněno k plnému zveřejnění na Linkos, včetně plných textů.

Stránka:  , 1 , 2 ... 20 , 21následujícína konec