Česká onkologická společnost ČLS JEP

Informace o České onkologické společnosti ČLS J.E.P., nejnovějším dění v ČOS, o jejích odborných sekcích a pracovních skupinách. Informace pro členy ČOS, vyjádření ČOS k aktuálním otázkám, zápisy ze zasedání výboru, spolupráce s partnerskými odbornými společnostmi a institucemi, dohody s plátci péče a další důležitá sdělení pro členy ČOS.

Rychle k dohodám ČOS s plátci péče

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 883 zrušit všechny filtry
  • Přítomni: Vorlíček, Feltl, Petera, Jelínková, Stáhalová, Casková, Vyzula, Bartoš, Fínek, Petruželka, Aschermannová, Cwiertka 
  • Omluveni: Žaloudík

Pracovní skupina nutriční péče v onkologii

Datum: 18. května 2011 v Brně
Účastníci: členové PSNPO a 2 hosté: Tamara Starnovská ČAS FTN a Miroslava Reczaiová předsedkyně sekce nutričních terapeutek ČAS

V pátek 13. května 2011 se sešla volební komise, která měla na programu kontrolu platnosti hlasovacích lístků v 2. kole a sečtení hlasů. Do druhého kola bylo odevzdáno 325 platných volebních lístků. Volební komise po kontrole platnosti hlasovacích lístků a součtu hlasů sestavila konečné složení zvolených orgánů – výboru ČOS a revizní komise. Volební komise sestavila seznam jmen dalších členů, podle počtu odevzdaných hlasů, kteří jsou vedeni, po předchozím souhlasu, jako náhradníci s právem být kooptováni do orgánů v případě, že některý z členů orgánu přestane svou funkci vykonávat.

prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., dr.h.c.

Cílem studie bylo zjistit, jaké je zastoupení nádorů s IHC negativitou a amplifikací genu HER2. Česká onkologická společnost a Společnost českých patologů se dohodly na zahájení pilotního projektu sloužícího k prospektivnímu ověření poznatků ze studie. Přečtěte si dopis ČOS a SČP.

Přítomni: Čápová, Kalvodová, Šporcrová, Tóthová
Omluveni: Hrstka, Kynkorová, Machová, Reichlová, Škrobánková

prof. MUDr. Aleš Ryška, Ph.D.

Přednáška zazněla na schůzi výboru České onkologické společnosti dne 5. dubna 2011 v Praze.

  • Přítomni: Vorlíček, Aschermannová, Jelínková, Stáhalová, Petruželka, Abrahámová, Bartoš, Cwiertka, Fínek 
  • Omluveni: Feltl, Petera, Vyzula, Žaloudík 
  • Hosté: Ryška, Ryska, Zavoral
Prof. MUDr. Aleš Ryška, Ph.D.

Narozen 1970 v Liberci, promoce LF UK v Hradci Králové 1994, I. a II. atestace v oboru patologie (1997 a 2000), PhD v oboru patologie 2001 (Angiogeneze u karcinomu prsu), habilitace 2003 (Aspirační cytologie štítné žlázy), jmenování profesorem 2007. Proděkan fakulty pro studium (2003-2010), přednosta Fingerlandova ústavu patologie (2006-dosud), předseda Společnosti českých patologů (2008-dosud). Celkem 98 původních vědeckých prací, 1 monografie, přes 200 citací dle SCI.

MUDr. Martin Šafanda

V onkologii pracuji již 16 let. Za tuto dobu jsem prošel okresní onkologií, velkým komplexním onkologickým centrem a nyní jsem vedoucím lékařem v Nemocnici na Homolce.

Doc. MUDr. Petra Tesařová, Csc

Vřelé díky za Vaši značnou podporu, která byla příčinou toho, že jsem se stala trochu nečekaně "skokanem roku".

Ať ve volbách do výboru uspěju nebo ne, chtěla bych pokračovat v dosavadním dlouhodobém úsilí o kultivaci mezilidských vztahů v onkologické obci, rozvoji mezioborové spolupráce, zlepšování podmínek i úrovně pregraduálního i postgraduálního vzdělávání v onkologii, organizaci klinického výzkumu na celonárodní úrovni, integraci paliativní péče do komplexní onkologické léčby, úpravě současného postavení terénních onkologů a zlepšování jejich vztahů s centry i edukačními projekty pro širokou veřejnost v rámci onkologické prevence.

Je ale pravděpodobné, že z pozice člena výboru onkologické společnosti, by se mi můj koncept "onkologie s lidskou tváří" realizoval snadněji.

Vaše Petra Tesařová, Onkologická klinika 1.LF UK a VFN, Praha

V pátek 11. března 2011 se sešla volební komise, která měla na programu kontrolu platnosti hlasovacích lístků v 1. kole, sečtení hlasů a sestavení kandidátky do 2. kola voleb. Nominovaní jsou oslovováni, zda souhlasí s kandidaturou, konečná kandidátka pro 2. kolo bude vyvěšena, až všichni kandidáti vyjádří svůj souhlas s kandidatorou v 2. kole a své preference do 2. kola.

Prof.MUDr.Luboš Petruželka,CSc.

Přednosta Onkologické kliniky VFN a 1.LF UK a  Ústavu radiační onkologie FNB 1.LF UK v Praze.

660 citujících článků (2003-2010); Hirschův index  = 14.

Měl jsem tu neobyčejnou možnost sledovat rozvoj oboru již od osmdesátých let minulého století, kdy jsem nastoupil na Onkologickou kliniku 1.lékařské fakulty UK. V této době byla onkologie považována za ponurou medicínsky bezmocnou lékařskou disciplinu a  byla téměř na okraji zájmů lékařské veřejnosti.V průběhu let se situace radikálně změnila. Diagnostika a léčba zhoubných nádorů zaznamenala překotný rozvoj počínaje molekulární diagnostikou a cílenou terapií na molekulární úrovni konče. Onkologie přestala být samostatnou medicínskou disciplinou, ale prochází napříč všemi obory. V mezinárodním kontextu je onkologie vnímána interdisciplinárně, ale jednotlivé discipliny jsou pro výkon klinické praxe vnímány samostatně. Není možné jít proti proudu a jedním z mých cílů je dosáhnout mezinárodně akceptovaného atestačního certifikátu.

Přítomni: Libuše Kalvodová, Kristina Tóthová, Ivona Šporcrová, Hana Kynkorová, Věra Reichlová, Hana Čápová Jako host: Lucie Vančurová. Omluveni: pro nemoc vlastní nebo dětí omluveni ostatní členové sekce.