Konference Nemocniční paliativní péče

13. 4. 2017 - 13. 4. 2017, Hotel Ambassador, Václavské náměstí 5, Praha

Ve čtvrtek 13. 4. 2017 se v Praze uskuteční konference Nemocniční paliativní péče. Hlavním hostem konference bude profesor Anthony Back, onkolog ve Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattlu a přední světový expert v oblasti komunikace v medicíně a zejména tématu sdělování špatných zpráv.

Nemocnice jsou v naší zemi místem, kde každý rok prožívá své poslední chvíle nejvíce lidí. Přesto se paliativní péče v nemocnicích systematicky neposkytuje a oproti jiným zemím zde náš zdravotní systém stále tápe. Na konferenci budou představeny různé přístupy k zajištění paliativní péče, které jsou v současnosti pilotovány v 18 nemocnicích po celé České republice, zapojených do programu Spolu až do konce.

S plenární přednáškou vystoupí čestný host konference profesor Anthony Back, ředitel Center for Excellence in Palliative Care, University of Washington. Dr Back pracuje jako onkolog ve Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattlu a je přední světový expert v oblasti komunikace v medicíně a zejména tématu sdělování špatných zpráv.

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16. a je akreditována Českou lékařskou komorou (ohodnoceno 6 kredity ČLK).

 

Podrobný program konference a informace o registraci jsou uvedenyna http://nadacnifond.avast.cz/konference.

Podpora ČOS

Podpora Linkos.cz 

Děkujeme za podporu Linkos.cz! 

I my podporujeme 

Mezi členy ČOS je mnoho DOBRÝCH ANDĚLŮ, kteří přispívají rodinám, jež se vinou nemoci dostali do finanční tísně, ale také těch, kteří zprostředkují pomoc nadace DOBRÝ ANDĚL svým pacientům.