Medline

MEDLINE je největší biomedicínská bibliografická databáze, která je provozována Národní lékařskou knihovnou USA. Sleduje 4 500 časopisů z více než 70 zemí. Nyní obsahuje přes 11 miliónů záznamů od roku 1966. Aktualizována je týdně. Její zpřístupnění na internetu v roce 1971 je sponzorováno vládou USA. Medline rozhraní jsou následující:

(pozn: Větší zastoupení Evropy, než databáze Medline, má však druhá největší lékařská databáze EMBASE, v tomto případě se však jedná o komerční databázi.)

Databáze PubMed používá citace z databáze Medline a navíc zpracovává další časopisy z oblasti life science, které nejsou zpracovávány v Medlinu. PubMed tak dnes představuje 15 miliónů záznamů. Dále oproti klasickému Medlinu obsahuje navíc linky na další servery poskytující plné texty článků a k ostatním souvisejícím zdrojům. PubMed je přístupná vyhledávacím systémem Entrez, který byl vyvinut National Center for Biotechnology Information (NCBI) v National Library of Medicine (NLM).
Přes PubMed lze vyhledávat i v kolekci starších dat (1951-1965) OLDMEDLINE.
Gateway je nové rozhraní NLM pro přístup nejen do Medline ale i do dalších databází, např. TOXLINE, LocatorPlus, MedlinePlus, ClinicalTrials.gov, DIRLINE, Genetics Home Reference, Meeting Abstracts, HSRProj, OMIM, and HSDB.
PubMed Central (PMC) je digitální archiv biomedicínských časopisů Přístup na plné texty článků je zdarma s výjimkou případů, kde časopis vyžaduje předplatné pro přístup k nejnovějším článkům.