Ptejte se živě na vliv výživy na vznik zhoubných nádorů 3.1. 2018 v 15 hodin

Ptejte se živě na vliv výživy na vznik zhoubných nádorů 3.1. 2018 v 15 hodin

Již Hippokrates pravil: „Nechť je jídlo tvým lékem a tvým lékem nechť je jídlo“. Chcete-li se dovědět, jak může jídlo působit jako lék (nebo i jed), jinými slovy, jak výživové faktory souvisí s případným vznikem nádorového onemocnění, podívejte se 3. ledna 2018 v 15 hodin na naše živé vysílání o vlivu výživy na vznik nádorového onemocnění. 

Po přestávce pokračuje série živých přenosů, ve kterých každou první středu v měsíci členové Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti a další odborníci na onkologickou prevenci odpovídají živě na dotazy veřejnosti o prevenci a včasném odhalení rakoviny. První lednová středa bude věnována vlivu výživy a faktorům životního stylu  na vznik zhoubných nádorů. Na vaše otázky bude odpovídat Mgr. Svatava Bischofová. Nalaďte si Linkos ve středu 3. ledna v 15 hodin a ptejte se na všechno, co vás zajímá o výživě a životním stylu ve vztahu k rakovině.     

Své otázky můžete vkládat již nyní na stránce přenosu

Mgr. Svatava Bischofová je absolventkou Lékařské fakulty MU v oboru Nutriční specialista. Problematice nádorových onemocnění, ať už z pohledu prevence, či léčebné výživy během tohoto onemocnění, se věnovala již v průběhu studií a následně i během několikaleté působnosti na onkologickém pracovišti v Brně. V současnosti pracuje na Státním zdravotním ústavu, kde se zabývá mj. oblastí bezpečnosti potravin a výživy. Aktuálním tématům z onkologie se ale nadále věnuje v rámci univerzitní činnosti.

Podívejte se na Rozvrh živého vysílání o prevenci a časném záchytu rakoviny

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter