Ptejte se na pohybové aktivity v rámci prevence i během léčby zhoubných nádorů 5. prosince v 15 hodin Mgr. Tomáše Vyhlídala

Ptejte se na pohybové aktivity v rámci prevence i během léčby zhoubných nádorů 5. prosince v 15 hodin Mgr. Tomáše Vyhlídala

Pohybová aktivita se považuje za jeden z nejdůležitějších pilířů zdraví. Málokdo ví, že fyzická nečinnost je dnes považována za rizikový faktor mnoha zhoubných nádorů, a proto je alespoň minimální „dávka“ pohybu pro naše zdraví nezbytně nutná. Ptejte se první říjnovou středu 5. 12. od 15 hodin na pohyb a sport v prevenci zhoubných nádorů i pohyb u onkologicky nemocných. Na Vaše otázky bude odpovídat Mgr. Tomáš Vyhlídal z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.  

Další díl naší série živých přenosů, ve kterých každou první středu v měsíci členové Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti a další odborníci na onkologickou prevenci odpovídají živě na dotazy veřejnosti o prevenci a včasném odhalení rakoviny.  

První říjnová středa bude věnována pohybu a sportu v prevenci vzniku nádorových onemocnění a také vhodnosti pohybu u onkologických pacientů, například během chemoterapie. Na Vaše otázky bude odpovídat odborník na tuto problematiku Mgr. Tomáš Vyhlídal z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.   Nalaďte si Linkos ve středu 3. října v 15 hodin.

Své otázky můžete vkládat již nyní na stránce přenosu

Podívejte se na Rozvrh živého vysílání o prevenci a časném záchytu rakoviny

Klíčová slova
Pohybová aktivita; prevence