Česká onkologická společnost ČLS JEP pro pacienty a jejich blízké (ISSN 1801-9951)

Kompletní informace o nemocích jsou důležitou součástí léčby.

Novinky

 • 3. 8. 2017 Nahoru dolů - stále spolu

  Brožura pro pacienty dětské onkologie a jejich rodiny vznikla v rámci spolku Společně k úsměvu a projektu Krtek v pohybu. Publikace má za cíl seznámit dětské onkologické pacienty a jejich rodiny s nástrahami onkologické léčby, je souborem rad a zkušeností od pacientů, kteří léčbou již v minulosti prošli.

 • 14. 7. 2017 Spánkem proti rakovině - kvíz s vysvětlením

  Už jste někdy slyšeli, že lidé, kteří si oblíbili noční život, mívají častěji některé zhoubné nádory? Pokud se o tomto problému chcete dozvědět něco víc, udělejte si náš test! Dozvíte se, co to je melatonin, kdy vzniká, zda vás ohrožuje ponocování a jaká opatření se dají udělat, když ponocovat musíte. Přečtěte si o nejlevnější a nejjednodušší prevenci zhoubných nádorů!

 • 3. 7. 2017 Co víte o kouření v těhotenství

  Jste kuřácká rodina a plánujete přírůstek do rodiny nebo už děti máte? Všeobecně se ví, že kouření v blízkosti narozených i dosud nenarozených dětí není dobré. Ale víme, proč tomu tak je? Zadrží placenta škodliviny z kouření? Mají děti kouřících rodičů vyšší riziko onemocnění zhoubným nádorem? Stačí pro ochranu dětí otevřít okno nebo "jít na balkón"? Zkuste si udělat náš test o kouření, těhotenství a dětech.

 • 21. 6. 2017 Mýty a pověry v onkologii

  Vyzkoušeli jste během své léčby rakoviny nějakou léčitelskou metodu nebo lidový recept, který Vám nenaordinoval Váš ošetřující onkolog? Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a anketa.

více novinek | odebírat e-mailem