Aktuality, akce

Filtry podle parametrů
Počet nalezených novinek: 180 zrušit všechny filtry

Text byl aktualizován autorkou.

Text byl aktualizován dle nejnovějšího vývoje. 

Text byl aktualizován autory. 

Text byl aktualizován autorkou. 

text byl aktualizován autorem. 

V souvislosti s modernizací Linkos probíhají i aktualizace textů o jednotlivých diagnózách, tak aby zahrnovaly nejnovější vývoj v diagnistice a léčbě nemocí. Autoři zatím aktualizovali tyto texty: 

Víte, jak jsme na tom v České republice s výskytem rakoviny tlustého střeva? Jak dlouho nádor roste a jaké má příznaky? Kdo je v riziku, že onemocní tímto zhoubným nádorem? Jaká vyšetření se provádí k odhalení nemoci a co to je screening rakoviny tlustého střeva a v čem spočívá? Udělejte si náš test a všechno se dozvíte.

Stále se hovoří o právech nekuřáků a kuřáci se cítí v této souvislosti často diskriminováni. Jak je to s právy kuřáků? Pro zamyšlení nabízíme kvíz s vysvětlením. Pod kvízem najdete několik anketních otázek na téma práv kuřáků a nekuřáků a ochrany dětí před kouřením. Co si myslíte o právech kuřáků Vy?

Brožura pro pacienty dětské onkologie a jejich rodiny vznikla v rámci spolku Společně k úsměvu a projektu Krtek v pohybu. Publikace má za cíl seznámit dětské onkologické pacienty a jejich rodiny s nástrahami onkologické léčby, je souborem rad a zkušeností od pacientů, kteří léčbou již v minulosti prošli.

Už jste někdy slyšeli, že lidé, kteří si oblíbili noční život, mívají častěji některé zhoubné nádory? Pokud se o tomto problému chcete dozvědět něco víc, udělejte si náš test! Dozvíte se, co to je melatonin, kdy vzniká, zda vás ohrožuje ponocování a jaká opatření se dají udělat, když ponocovat musíte. Přečtěte si o nejlevnější a nejjednodušší prevenci zhoubných nádorů!

Jste kuřácká rodina a plánujete přírůstek do rodiny nebo už děti máte? Všeobecně se ví, že kouření v blízkosti narozených i dosud nenarozených dětí není dobré. Ale víme, proč tomu tak je? Zadrží placenta škodliviny z kouření? Mají děti kouřících rodičů vyšší riziko onemocnění zhoubným nádorem? Stačí pro ochranu dětí otevřít okno nebo "jít na balkón"? Zkuste si udělat náš test o kouření, těhotenství a dětech.

Vyzkoušeli jste během své léčby rakoviny nějakou léčitelskou metodu nebo lidový recept, který Vám nenaordinoval Váš ošetřující onkolog? Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a anketa.

Jste onkologicky nemocný nebo pečujete o nemocného? Přemýšlíte, co mu uvařit, co potřebuje, jak a kolik živin doplnit, kolik by toho měl sníst? Slyšeli jste spoustu doporučení? Nejsou některá z nich jen mýty? Zkuste si udělat náš test o výživě!

Experimentuje vaše dítě s kouřením? Víte, jaký je rozdíl mezi kuřáckým a nekuřáckým domovem? Co je zbytkový kouř? Vadí dětem, když jejich rodiče doma kouří? Na tyto a další otázky odpovídá projekt Nekuřácké domovy.

Členové Psychoonkologické sekce již prostřednictvím poradny na Linkos pomohli mnohým pacientům a jejich blízkým ve chvílích krize. Zodpověděli 399 dotazů a 257 anonymizovaných otázek a odpovědí bylo zveřejněno. Dalších 40 tisíc lidí poradnu navštívilo a přečetlo si odpovědi. Nebojte se požádat o psychologickou pomoc!