Aktuality, akce

Filtry podle parametrů
Počet nalezených novinek: 172 zrušit všechny filtry

Brožura pro pacienty dětské onkologie a jejich rodiny vznikla v rámci spolku Společně k úsměvu a projektu Krtek v pohybu. Publikace má za cíl seznámit dětské onkologické pacienty a jejich rodiny s nástrahami onkologické léčby, je souborem rad a zkušeností od pacientů, kteří léčbou již v minulosti prošli.

Už jste někdy slyšeli, že lidé, kteří si oblíbili noční život, mívají častěji některé zhoubné nádory? Pokud se o tomto problému chcete dozvědět něco víc, udělejte si náš test! Dozvíte se, co to je melatonin, kdy vzniká, zda vás ohrožuje ponocování a jaká opatření se dají udělat, když ponocovat musíte. Přečtěte si o nejlevnější a nejjednodušší prevenci zhoubných nádorů!

Jste kuřácká rodina a plánujete přírůstek do rodiny nebo už děti máte? Všeobecně se ví, že kouření v blízkosti narozených i dosud nenarozených dětí není dobré. Ale víme, proč tomu tak je? Zadrží placenta škodliviny z kouření? Mají děti kouřících rodičů vyšší riziko onemocnění zhoubným nádorem? Stačí pro ochranu dětí otevřít okno nebo "jít na balkón"? Zkuste si udělat náš test o kouření, těhotenství a dětech.

Vyzkoušeli jste během své léčby rakoviny nějakou léčitelskou metodu nebo lidový recept, který Vám nenaordinoval Váš ošetřující onkolog? Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a anketa.

Jste onkologicky nemocný nebo pečujete o nemocného? Přemýšlíte, co mu uvařit, co potřebuje, jak a kolik živin doplnit, kolik by toho měl sníst? Slyšeli jste spoustu doporučení? Nejsou některá z nich jen mýty? Zkuste si udělat náš test o výživě!

Experimentuje vaše dítě s kouřením? Víte, jaký je rozdíl mezi kuřáckým a nekuřáckým domovem? Co je zbytkový kouř? Vadí dětem, když jejich rodiče doma kouří? Na tyto a další otázky odpovídá projekt Nekuřácké domovy.

Členové Psychoonkologické sekce již prostřednictvím poradny na Linkos pomohli mnohým pacientům a jejich blízkým ve chvílích krize. Zodpověděli 399 dotazů a 257 anonymizovaných otázek a odpovědí bylo zveřejněno. Dalších 40 tisíc lidí poradnu navštívilo a přečetlo si odpovědi. Nebojte se požádat o psychologickou pomoc!   

Pokud máte světlou kůži, pihy s měnícím se pigmentovým znaménkem, větší množstvím mateřských znamének (> 50), vyskytl se u Vás v rodině melanom, pravidelně trávíte dovolenou u jižních moří nebo blízko rovníku a nebo máte nově vzniklé pigmentové znaménko po 35. roce věku, stavte se ve Stanu proti melanomu, kde budou bezplatně vyšetřena Vaše pigmentová znaménka:  

  • Praha 18. - 19. 4. Ovocný trh
  • Brno 24. 4. náměstí Svobody
  • Ostrava 25. 4. Shopping Park Avion

Často jsou nežádoucí účinky důvodem strachu z nástupu léčby. Léčba rakoviny se ale hodně posunula, jak je to s nežádoucími účinky dnes? Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P.  a anketa. 

Mamma HELP představuje projekt “Říct to dětem” , zaměřený na pacientky s rakovinou prsu, maminky, které se řeší problém jak říci o své nemoci dětem. Součástí je bezplatná individuální poradna se zkušenou klinickou psycholožkou. 

 

Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. a důležité odkazy pro nově diagnostikované onkologické pacienty. 

Rozhovor s předsedkyní výboru České onkologické společnosti ČLS J.E.P. Doc. MUDr. Janou Prausovou, Ph.D., MBA.

Zapojte se do celosvětové kampaně Světového dne proti rakovině. 

Třetinu všech nádorových onemocnění způsobuje kouření. Jak se ho zbavit? Záznam živého vysílání, ve kterém Doc. MUDr. Eva Králíková CSc. odpovídá na dotazy diváků. Pod videem kvíz "Jak přestat kouřit" 

Aktualizace mapy s pracovišti pro léčbu bolesti v České republice.