Česká onkologická společnost ČLS JEP pro pacienty a jejich blízké (ISSN 1801-9951)

Kompletní informace o nemocích jsou důležitou součástí léčby.

Novinky

 • 23. 10. 2016 Mapa pracovišť pro léčbu bolesti

  Aktualizace mapy s pracovišti pro léčbu bolesti v České republice. 

 • 3. 10. 2016 Vliv mysli na imunitní systém a nemoc - přednáška a anketa

  Kdy mysl usnadňuje rakovině růst a kdy je tomu naopak? Zajímavá přednáška z oboru psychoimunologie je určena lékařům, zdravotnickým odborníkům, onkologickým pacientům i celé laické veřejnosti. Jak ovlivňuje mysl imunitní systém a co může pacient udělat proto, aby pomohl tělu při uzdravování? Pod videem jsou připraveny tři anketní otázky pro lékaře pracující s onkologickými pacienty a tři otázky pro pacienty, kteří prodělali nebo právě prodělávají onkologické onemocnění. Zajímá nás Vaše zkušenost a Váš názor.  

 • 22. 9. 2016 Psychoonkologická poradna je tu pro vás již desátý rok

  Členové psychoonkologické sekce onkologické společnosti vám odpovídají na otázky z oblasti dospělé i dětské psychologie. Jsou tu, aby vám pomohli a poradili v těžkém období diagnostiky a léčby onkologického onemocnění i v neméně náročném odbobí po ukončení léčby. Vaše jméno nebude zveřejněno a budete-li si přát nebude zveřejněna ani vaše otázka, jen dostanete odpověď e-mailem. Poradna je nejen pro nemocné, ale i pro rodinu a přátele nemocného.  

 • 15. 8. 2016 Vliv mysli na imunitní systém a nemoc

  Jak ovlivňuje mysl náš imunitní systém a co můžeme sami udělat proto, abychom pomohli našemu tělu při uzdravování? Psychoonkologická sekce ČOS vás zve na přednášku, která je určena jak zdravotníkům tak i pacientům a široké laické veřejnosti. Přednáška je ve dvou termínech 20. a 27. září 2016 v Praze.  

 • 20. 7. 2016 Výživná strava během onkologické léčby

  Pokud procházíte onkologickou léčbou, nezapomeňte, že součástí léčby je i výživa. Pracovní skupina nutriční péče v onkologii vydává informační materiály určené pacientům, najdete v nich rady pro výživu během vaší nemoci.

 • 19. 7. 2016 Videa o prevenci rakoviny

  Podívejte se na přehled videí, ve kterých odborníci odpovídají na vaše otázky z oblasti prevence zhoubných nádorů a jejich včasného záchytu.

 • 30. 5. 2016 Prevence a včasné odhalení nádorů zažívacího traktu - video pro veřejnost

  Prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc., primářka gastroenterologického oddělení Masarykova onkologického ústavu v Brně a předsedkyně Sekce preventnivní onkologie ČOS odpovídá na Vaše otázky o prevenci rakoviny tlustého střeva.

 • 26. 5. 2016 Prevence a včasná detekce gynekologických nádorů - vaše otázky

  Na vaše otázky na prevenci gynekologických zhoubných nádorů odpovídal MUDr. Petr Novák z Oddělení gynekologické onkologie Masarykova onkologického ústavu Brno.

 • 23. 5. 2016 Genetická rizika vzniku rakoviny - vaše otázky

  Vaše otázky na genetická rizika vzniku rakoviny jsme položili MUDr. Marii Navrátilové, Ph.D. z Oddělení epidemiologie a genetiky nádorů Masarykova onkologického ústavu Brno.

 • 19. 5. 2016 Diagnostické metody a včasné odhalení zhoubných nádorů

  Proč nestačí k vyšetření prsu jen ultrazvuk? Jak je to se záchytem rakoviny plic pomocí RTG vyšetření? Jak moc je nebezpečné pro onkologického pacienta opakované a časté vyšetřování na CT a MRI? Na vaše otázky odpovídá MUDr. Monika Schneiderová z Oddělení radiologie Masarykova onkologického ústavu Brno. 

více novinek | odebírat e-mailem