Co trápí mysl nevyléčitelně nebo chronicky nemocných

  • Čas konání živého přenosu: -
    Přidat do kalendáře: 2022-02-24 17:00:00 2022-02-24 18:30:00 Europe/Prague Živý přenos: Co trápí mysl nevyléčitelně nebo chronicky nemocných Přečtěte si technické rady pod videem Zveme vás na na další webový seminář z cyklu #MysliProtiRakovine. Tématem jsou tentokrát možnosti zvládání nevyléčitelného nebo chronického onkologického onemocnění pohledem psychologie. Seminář se bude konat online. Přednáška je určena různým posluchačům. Jak zdravotníkům, tak i blízkým nemocných, stejně jako samotným pacientům. Tedy všem těm, kteří jsou nuceni se s tématem chronické či nevyléčitelné nemoci potýkat. V rámci přednášky si budeme povídat o tom, jaká jsou nejčastější témata, která trápí onkologické nemocné pacienty z pohledu psychologie, nad čím přemýšlí. Budeme mluvit prakticky a ze zkušenosti samotných pacientů o tom, jak si mohou sami ulevit, případně jak jim můžeme z pohledu zdravotníků či jejich blízkých pomoci vše lépe zvládnout. Přednáška nebude o teoriích, ale reálných zkušenostech. Nepředkládá zaručené rady, ale řadu užitečných doporučení do každodenního života s chronickou nebo nevyléčitelnou onkologickou diagnózou. Součástí přednášky budou odkazy na další zdroje, které jsou volně dostupné na webu. OKNO PŘENOSU Co dělat když video nezačne v 17 hodin hrát? Stiskněte šipku play na videu. Pokud to nepomůže stiskněte klávesu F5,  pokud ani to nepomůže stiskněte najednou klávesy ctrl+F5. Co dělat, když se přenos přeruší? Počkejte cca 2 minuty a stiskněte opět klávesu F5 nebo kombinaci kláves ctrl+F5.   Během přenosu můžete kliknout na logo YouTube pod videem a přednáška se Vám otevře v novém okně. V původním okně stále běží přenos a můžete se tam kdykoliv vrátit.        PŘEDNÁŠEJÍCÍ PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, Katedře psychologie. https://www.linkos.cz/ceska-onkologicka-spolecnost-cls-jep/o-portalu/zive-prenosy/co-trapi-mysl-nevylecitelne-nebo-chronicky-nemocnych/ -
  • Přednášející:

Přečtěte si technické rady pod videem

Zveme vás na na další webový seminář z cyklu #MysliProtiRakovine. Tématem jsou tentokrát možnosti zvládání nevyléčitelného nebo chronického onkologického onemocnění pohledem psychologie. Seminář se bude konat online.

Přednáška je určena různým posluchačům. Jak zdravotníkům, tak i blízkým nemocných, stejně jako samotným pacientům. Tedy všem těm, kteří jsou nuceni se s tématem chronické či nevyléčitelné nemoci potýkat.

V rámci přednášky si budeme povídat o tom, jaká jsou nejčastější témata, která trápí onkologické nemocné pacienty z pohledu psychologie, nad čím přemýšlí.
Budeme mluvit prakticky a ze zkušenosti samotných pacientů o tom, jak si mohou sami ulevit, případně jak jim můžeme z pohledu zdravotníků či jejich blízkých pomoci vše lépe zvládnout.
Přednáška nebude o teoriích, ale reálných zkušenostech. Nepředkládá zaručené rady, ale řadu užitečných doporučení do každodenního života s chronickou nebo nevyléčitelnou onkologickou diagnózou. Součástí přednášky budou odkazy na další zdroje, které jsou volně dostupné na webu.

OKNO PŘENOSU

Co dělat když video nezačne v 17 hodin hrát? Stiskněte šipku play na videu. Pokud to nepomůže stiskněte klávesu F5,  pokud ani to nepomůže stiskněte najednou klávesy ctrl+F5. Co dělat, když se přenos přeruší? Počkejte cca 2 minuty a stiskněte opět klávesu F5 nebo kombinaci kláves ctrl+F5.  
Během přenosu můžete kliknout na logo YouTube pod videem a přednáška se Vám otevře v novém okně. V původním okně stále běží přenos a můžete se tam kdykoliv vrátit.       

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, Katedře psychologie.

Otázky na přednášející
Máte-li otázky na přednášející, pošlete je prosím pomocí formuláře níže. Otázky budou zodpovězeny v rámci živého přenosu.
např. Jana H., Kolín
Akce