Lékař a multidisciplinární tým

Informace pro každodenní praxi i pro vzdělávání lékařů, včetně lékařů prvního kontraktu, sester, laborantů i nezdravotnických profesí, které jsou součástí komplexní péče o onkologicky nemocné.

Dohody ČOS s plátci péče v části Česká onkologická společnost  

Vyjádření výboru ČOS ČLS JEP k situaci související se šířením koronavirového onemocnění COVID-19 - určeno lékařům

Seznam akcí, které jsou zrušeny nebo přesunuty v důsledku šíření infekce COVID-19 v ČR a následných opatření: 

Fórum onkologů (původně 3.4.) - přesunuto, nový termín bude oznámen
Brněnské onkologické dny (původně 22. -24. 4.)  - přesunuto na podzim
Onkologická problematika v ordinaci praktického lékaře (původně 22.4.) - přesunuto na podzim
Interaktivní seminář "Komunikace o ukončování léčby”, projekt KVMO (původně 22.4. ) - přesunuto na podzim
Výroční zasedání KLS a ČSCLL (původně 1.-3. dubna) - přesunuto na 7.- 9. října 2020

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 879 zrušit všechny filtry
Stav národního onkologického registru ČR k 31. březnu 2020

Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 31. 3. 2020.

Den mladých onkologů, 11. 11. 2020 v Praze

Projekt Kontinuální vzdělávání mladých onkologů Vás zve na 2. ročník Dne mladých onkologů 2020 s podtitulem "Nalejvárna v 7 minutách". Akce je garantována Českou onkologickou společností.

Zápis z jednání s VZP ČR, České onkologické společnosti ČLS JEP a Společnosti českých patologů ČLS JEP na téma prediktivní diagnostika ze dne 5. 3. 2020

Dne 5.3.2020 se konalo setkání zástupců společnosti patologů, onkologů a zástupců VZP na téma prediktivní diagnostika. Společné stanovisko VZP ČR, ČOS ČLS JEP a SČP ČLS JEP "Prediktivní testování solidních nádorů". Přinášíme zápis z jednání.  

Vážené kolegyně a kolegové,
současná situace související se šířením koronavirového onemocnění COVID-19 představuje závažný celosvětový problém. WHO vyhlásila pandemii COVID-19 ve středu 11. 3. 2020, Česká republika se od 12. 3. 2020 nachází v nouzovém stavu.

26. aktualizace Modré knihy

26. aktualizace Modré knihy vychází ve formátu pdf, e-pub a html v kompletním znění. Tiskem nevychází. Uvnitř jednotlivých kapitol www verze najdete pdf jednotlivých kapitol ke stažení. Modrou knihu si můžete stáhnout také jako e-pub do svých tabletů a telefonů. 

COVID 19 - informace pro poskytovatele zdravotní péče na stránkách VZP

V souvislosti s vývojem epidemie COVID-19 způsobené virem SARS-CoV-2 připravila VZP ČR plán postupu a organizačních opatření, který bude průběžně aktualizován a o přijatých a připravovaných opatřeních budou poskytovatelé zdravotních služeb informováni.

Vyhlášení soutěže o nejlepší publikaci za rok 2019

Výbor ČOS ČLS JEP vyhlašuje soutěž o nejlepší původní článek v časopise s IF za rok 2019 a dále vyhlašuje soutěž o knihu roku 2019 s onkologickou tématikou.

Výroční zasedání KLS a ČSCLL přesunuto na 7.- 9. října 2020

v souvislosti se stávající epidemiologickou situací se plenární zasedání KLS a ČSCLL, původně plánované na  1. - 3. dubna 2020, uskuteční v náhradním termínu 7.- 9. října 2020. Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání s Vámi v říjnu!

Fórum onkologů se 3. dubna neuskuteční!

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na území ČR včetně omezení hromadných akcí na 30 osob jsme nuceni zrušit tento termín Fóra onkologů. Nový termín bude vyhlášen po ujasnění situace se šířením koronaviru.  

Společné stanovisko VZP ČR, ČOS ČLS JEP a SČP ČLS JEP - Prediktivní testování solidních nádorů

Za účelem potřeby upřesnění doporučeného postupu a pravidel pro prediktivní testování solidních nádorů vč. přehledu indikací a metod formulují zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, České onkologické společnosti ČLS JEP a Společnosti českých patologů ČLS JEP Společné stanovisko - doporučený postup a pravidla pro prediktivní testování solidních nádorů.  

Nový komunikační kanál “mladí onkologové” v aplikaci Medical Tribune

V rámci projektu KVMO (Kontinuální vzdělávání mladých onkologů) přidává Medical Tribune do své mobilní aplikace MinutyMT nový komunikační kanál určený mladým onkologům.  

Brněnské onkologické dny přeloženy do podzimního termínu!

Brněnské onkologické dny se neuskuteční od 22. do 24. dubna 2020, ale budou přeloženy do podzimního termínu. Důvodem je šíření infekce COVID-19 v Evropě a ČR.

X. ročník konference Kontroverze v onkologii, 21. - 22-. května, Dříteč

Dovolujeme si Vás pozvat na X. ročník konference Kontroverze v onkologii, která se bude konat ve dnech 21.-22. května 2020 v Kongresovém centru Kunětická Hora v Dřítči u Pardubic.

Manuál postupu v případě preskripce prostředků vlhkého hojení ran

Stručný manuál přibližující v přehledné formě možnost, jak jednodušeji a správně postupovat v případě preskripce prostředků vlhkého hojení ran, kde byla od 1.12.2019 zrušena limitace odborností a tedy smí předepisovat i onkolog (formulář Poukaz).

Stav národního onkologického registru ČR k 29. únoru 2020

Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 29. 2. 2020.