Lékař a multidisciplinární tým

Informace pro každodenní praxi i pro vzdělávání lékařů, včetně lékařů prvního kontraktu, sester, laborantů i nezdravotnických profesí, které jsou součástí komplexní péče o onkologicky nemocné.

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 513 zrušit všechny filtry
Evropská urologická asociace představuje nový časopis European Urology Oncology

Sekce uroonkologie ČOS upozorňuje své členy na nový časopis, který začne již brzy vycházet pod názvem "European Urology Oncology" (EUO). Časopis, který bude věnován urogenitálním zhoubným nádorům a multidisciplinárnímu přístupu k jejich léčbě, bude online volně dostupný všem členům Evropské urologické asociace.   

Opravdu praktický průvodce dětskou paliativní péčí pro doktory a zdravotní sestry kdekoli na světě

Kniha, kterou vydalo pro Českou společnost paliativní medicíny ČLS JEP nakladatelství Cesta domů, obsahuje desítky praktických odborných rad a citlivé provázení pečujících, nejen zdravotníků, ale i dalších profesí při poskytování paliativní péče u dětí. 

40. České a Slovenské dny endoskopické dny, Praha 17. - 18. 5. 2018

V letošním roce bude hlavní součástí Dnů dvoudenní živý přenos endoskopických metod. Nebudou chybět ani souhrnné přednášky, obědová minisympózia a snídaně s expertem. Pozvání organizátorů přijali tři významní zahraniční hosté.

V druhém letošním čísle časopisu upozorňuje redakční rada na texty o anogenitální HPV infekci jako potenciálním rizikovém faktoru orofaryngeálního karcinomu, na původní práci o kvalitě života pacientů s častými nádory dutiny ústní léčených pooperační brachyterapií a také na slovenskou populační studii o současných trendech přežívání pacientů s nádory testis. 

Projekt KVMO: "Pane doktore, kolik mi zbývá času?", 17. 5. 2018 v rámci BOD, 13:15 - 15:30 BVV, sál Švejdy

Sekce mladých onkologů České onkologické společnosti a Klub mladých onkologů Vás zvou na další seminář a komunikační workshop pořádaný v rámci úspěšného projektu Kontinuální vzdělávání mladých onkologů dne 17. května 2018 od 13:15 do 15:30 hodin v rámci Brněnských onkologických dnů v sále Švejdy. Registrace otevřena, program k dispozici.   

Zpravodaj Národního koordinačního centra prevence vážných onemocnění, č. 2, duben 2018

Vychází druhé číslo zpravodaje, který vydává Národní koordinační centrum prevence vážných onemocnění (NKC). Druhé číslo se ohlíží za konferencí PreVOn – Programy prevence, screeningu a časné diagnostiky vážných onemocnění ve světle současných
poznatků a praktických zkušeností, která se konala 25. září 2017 v Kongresovém centru Praha. 

Sekce uroonkologie ČOS upozorňuje své členy na 2. setkání Evropské urologické asociace (EAU), zaměřeného na léčbu zhoubných nádorů prostaty, nedávný vývoj, nové techniky a přístupy ve farmakologické a chirurgické léčbě karcinomu prostaty.

Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 31. 3. 2018.

Cílem společné schůzky bylo projednat některé aspekty spolupráce genetiků a onkologů, zejména pak dostupnost vyšetření běžných genů podmiňujících vyšší riziko nádorů (BRCA), indikace a organizaci genetického vyšetření u onkologických pacientů a dispenzarizaci pacientů s genetickým rizikem a jejich příbuzných.    

Konference Karcinom prsu: kaleidoskop zkušeností a informační kampaň Vědět víc… , 5. a 6. dubna, Pardubice

Chirurgická klinika Pardubické nemocnice Vás zve na odbornou konferenci Karcinom prsu: kaleidoskop zkušeností (6.4.), na veřejnou informační akci s názvem Vědět víc… Karcinom prsu (5.4.) a na program pro veřejnost (5.4.). Pozvánky a program v kalendáři akcí.  

Joint meeting of the Czech and Austrian Head and Neck Cancer Cooperative Group, 7.-8. 6. 2018

Sekce pro nádory hlavy a krku ČOS a Česká kooperativní skupina pro nádory hlavy a krku Vás zve na společnou česko-rakousko-slovenskou konferenci na téma nádorů hlavy a krku, která se bude konat v Louckém klášteře ve Znojmě ve dnech 7.- 8. června 2018. 

První ze tří letošních konferencí Academy of Health Care Management na téma legislativních změn v oblasti hrazení nákladné léčebné péče a zdravotnických prostředků. K dispozici pozvánka s programem, registrace otevřena.  

Výbor České onkologické společnosti pravidelně zveřejňuje přehled stanovisek ČOS k jednotlivým správním řízením, která byla zaslána SÚKLu. Dne 18. 3. zaslal výbor ČOS stanovisko k přípravkům Tagrisso a Opdivo (Nivolumab). 

Vychází 24. aktualizace Modré knihy České onkologické společnosti s platností od března 2018

24. aktualizace je k dispozici ve formátu html, tedy ke čtení přímo na Linkos, ve formátu pdf, ve kterém si můžete stáhnout jednotlivé kapitoly nebo celou Modrou knihu. Pro tablety a chytré telefony je určena verze e-pub. Současná aktualizace vychází také v plném znění tiskem. Papírové vydání bude  v příštích dnech rozesláno členům ČOS. 

Čtyři podoby 24. vydání Modré knihy!

Každý den si ve své ordinaci, kanceláři nebo doma zobrazí Modrou knihu České onkologické společnosti umístěnou na Linkos.cz přes 300 lékařů. Modrá kniha vychází již tradičně v několika formátech. Můžete ji číst přímo na Linkos, stáhnout si pdf verzi na svůj počítač a nebo si můžete stáhnout Modrou knihu ve formátu e-Pub nejen na svůj počítač, ale i na chytrý telefon nebo tablet. 24. aktualizace vychází také v papírové podobě. Podívejme se blíže na Modrou knihu, určenou pro mobilní zařízení.