„Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ z Cyklu #MysliProtiRakovine

  • Čas konání živého přenosu: -
    Přidat do kalendáře: 2019-02-13 13:00:00 2019-02-13 14:00:00 Europe/Prague Živý přenos: „Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ z Cyklu #MysliProtiRakovine Během přenosu probereme relativní platnost tvrzení „Musíš být pozitivní za každou cenu“. Ukážeme si cesty k posílení naděje a důvěry. Představíme model tzv. trvale udržitelného pozitivního přístupu a jeho výhody. Dotkneme se otázky životních změn po prodělaném onkologickém onemocnění a jak je zvládnout. PhDr. Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie. Mgr. Libuše Kalvodová, zakladatelka a předsedkyně Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti, úplné střední zdravotnické vzdělání ra laborant, FF MU jednooborová psychologie, registrovaný klinický psycholog. Celý profesní život provázela onkologické pacienty léčbou v MOÚ a FN Brno na Hematoonkologické klinice, v současnosti má soukromou poradenskou praxi v onkologii a somatologii. Je autorkou mnoha kapitol v odborných onkologických knihách a učebnicích, přednášela na kongresech s onkologickou problematikou, mnoho let zastupovala českou psychoonkologii na kongresech IPOS. Veškerou svou odbornost věnovala péči o psychiku pacientů na lůžku, vypracovala spolu s lékaři kliniky systém sdělování závažné diagnózy pacientům a jejich blízkým, doprovázení umírajících pacientů, intenzivně se věnovala psychologické péči o pozůstalé. V současnosti se věnuje onkologickým pacientům a jejich blízkým ve své ambulanci. https://www.linkos.cz/ceska-onkologicka-spolecnost-cls-jep/o-portalu/zive-prenosy/nucena-zmena-a-pozitivni-pristup-k-ni/ -
  • Přednášející:

Během přenosu probereme relativní platnost tvrzení „Musíš být pozitivní za každou cenu“. Ukážeme si cesty k posílení naděje a důvěry. Představíme model tzv. trvale udržitelného pozitivního přístupu a jeho výhody. Dotkneme se otázky životních změn po prodělaném onkologickém onemocnění a jak je zvládnout.

PhDr. Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie.

Mgr. Libuše Kalvodová, zakladatelka a předsedkyně Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti, úplné střední zdravotnické vzdělání ra laborant, FF MU jednooborová psychologie, registrovaný klinický psycholog. Celý profesní život provázela onkologické pacienty léčbou v MOÚ a FN Brno na Hematoonkologické klinice, v současnosti má soukromou poradenskou praxi v onkologii a somatologii. Je autorkou mnoha kapitol v odborných onkologických knihách a učebnicích, přednášela na kongresech s onkologickou problematikou, mnoho let zastupovala českou psychoonkologii na kongresech IPOS. Veškerou svou odbornost věnovala péči o psychiku pacientů na lůžku, vypracovala spolu s lékaři kliniky systém sdělování závažné diagnózy pacientům a jejich blízkým, doprovázení umírajících pacientů, intenzivně se věnovala psychologické péči o pozůstalé. V současnosti se věnuje onkologickým pacientům a jejich blízkým ve své ambulanci.

Bohužel, živý přenos již proběhl. Video záznam po zpracování zveřejníme v samostatném článku.

Otázky na přednášející
Máte-li otázky na přednášející, pošlete je prosím pomocí formuláře níže. Otázky budou zodpovězeny v rámci živého přenosu.
např. Jana H., Kolín
Vyberte přednášejícího, pokud chcete dotaz položit konkrétnímu přednášejícímu.
Akce