"Rozhovor s nejbližšími a přáteli" webinář z Cyklu #MysliProtiRakovine

  • Čas konání živého přenosu: -
    Přidat do kalendáře: 2019-11-25 17:30:00 2019-11-25 18:30:00 Europe/Prague Živý přenos: "Rozhovor s nejbližšími a přáteli" webinář z Cyklu #MysliProtiRakovine Je to právě rozhovor o nemoci, který usměrňuje vztahy s našimi nejbližšími a společné pouto posiluje nebo oslabuje. Ze zkušenosti mnoha pacientů i lékařů víme, že to není rozhovor jednoduchý. Přesto se na něj dá připravit tak, aby měl šanci na zdárný průběh pro všechny účastníky. Právě téma jak o nemoci mluvit s nejbližšími bude tématem webového semináře. PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie. Mgr. Hana Kynkorová se dlouhodobě věnuje péči o pacienty a jejich příbuzné a blízké. Působí v Komplexním onkologickém centru v Liberci, je členkou výboru psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS J.E.P. Má bohaté zkušenosti z oblasti práce z dětmi ze Speciálně pedagogického centra. Vystudovala jednooborovou psychologii, věnuje se osvětové a přednáškové činnosti v oblasti psychoonkologie a rodiny jako systému. https://www.linkos.cz/ceska-onkologicka-spolecnost-cls-jep/o-portalu/zive-prenosy/rozhovor-s-nejblizsimi-a-prateli-webinar-z-cyklu-mysliprotirakovine/ -
  • Přednášející:

Je to právě rozhovor o nemoci, který usměrňuje vztahy s našimi nejbližšími a společné pouto posiluje nebo oslabuje. Ze zkušenosti mnoha pacientů i lékařů víme, že to není rozhovor jednoduchý. Přesto se na něj dá připravit tak, aby měl šanci na zdárný průběh pro všechny účastníky. Právě téma jak o nemoci mluvit s nejbližšími bude tématem webového semináře.

PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie.

Mgr. Hana Kynkorová se dlouhodobě věnuje péči o pacienty a jejich příbuzné a blízké. Působí v Komplexním onkologickém centru v Liberci, je členkou výboru psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS J.E.P. Má bohaté zkušenosti z oblasti práce z dětmi ze Speciálně pedagogického centra. Vystudovala jednooborovou psychologii, věnuje se osvětové a přednáškové činnosti v oblasti psychoonkologie a rodiny jako systému.

Bohužel, živý přenos již skončil. Videozáznam po zpracování zveřejníme v samostatném článku.