Mýty a pověry v onkologii

Mýty a pověry v onkologii

"Za celou dobu, kdy provozuji tento obor, což už je 35 let, jsem se setkala s mnoha laickými metodami a léčitelskými postupy jako zaručenými recepty na vyléčení rakoviny, zcela univerzálním lékem, který pomůže všem pacientům. Musím říct, že ani jeden nikdy univerzálním lékem nebyl! A bohužel mnohdy i pacienta poškodil, protože díky tomu, že věřil, že mu pomůže právě tento léčitelský přístup, zanedbal svou léčbu, která ho mohla zachránit..." říká ve videu paní předsedkyně České onkologické společnosti Doc. MUDr. Jana Prausová, Ph.D., MBA.

Co je na těchto "zaručených" metodách nejhorší a proč je potřeba, aby jejich vyzkoušení pacient konzultoval se svým lékařem? Tyto a další otázky zodpovídá paní docentka.  Odpovězte nám, prosím, na naši anketní otázku pod videem. 

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Vyzkoušeli jste během své léčby rakoviny nějakou léčitelskou metodu nebo lidový recept, který Vám nenaordinoval Váš ošetřující onkolog?

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter