Jak předcházet rakovině pohledem psychologie - pozvánka na přednášku z cyklu #MysliProtiRakovine

Jak předcházet rakovině pohledem psychologie - pozvánka na přednášku z cyklu #MysliProtiRakovine

Srdečně zveme všechny pacienty, jejich blízké, lékaře, sestry a další zdravotnické odborníky na již pátý cyklus přednášek z oboru psychoneuroimunologie, tentokrát s podtitulem "Možnosti snížení rizika rozvoje a návratu onkologického onemocnění". Přednáška otevírá pohledem psychologie, co v našem životě můžeme ovlivnit, abychom pomohli omezit riziko rozvoje onkologického onemocnění, případně snížit pravděpodobnost jeho návratu.  Projekt pro Vás a připravuje Česká onkologická společnost ve spolupráci s PhDr. Ing. Martinem Pospíchalem a dalšími odborníky z oborů psychologie, onkologie a zdravého životního stylu v rámci projektu v oblasti prevence s názvem #MysliProtiRakovině. 

  • Mnoho lidí se stále domnívá, že onkologické onemocnění je spíše záležitostí dědičnosti. Vědecké důkazy ale čím dál více ukazují, že u onkologického onemocnění můžeme ovlivnit více, než se historicky myslelo.
  • Osvojení si těchto základní principů sice nedává absolutní jistoty, ale zdá se, že dokáže výrazným způsobem ovlivnit pravděpodobnost rozvoje či návratu nemoci u některých lidí. Mnohé z těchto  principů není až tak náročné přenést do běžného života.

Podobně jako v minulých přednáškách budeme mluvit srozumitelnou formou o souvislostech nemoci, psychiky, vztahů, našeho životního stylu a dlouhého života ve zdraví. Součástí přednášky bude opět řada praktických doporučení.

Shodná přednáška „Jak předcházet rakovině pohledem psychologie“ proběhne:

  • 10. 11. 2021   Pardubická nemocnice, od 12:30h – FYZICKY
  • 15. 11. 2021   Přes konferenční software Zoom, od 17:30h – ON-LINE, v rámci přednášky bude možné vznášet dotazy.
  • 23. 11. 2021   Ústav hematologie a krevní transfúze v Praze, od 17h - FYZICKY 

Registrace

Tématem páté přednášky je Jak předcházet rakovině pohledem psychologie - pozvánka v pdf

Na setkání s Vámi se těší přednášející

PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D. 
člen výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP 

Pokud chcete projekt sdílet s přáteli nebo nám dát vědět, že se Vám líbí, využijte FACEBOOK Národního onkologického programu. Budeme rádi, když budete projekt sdílet na sociálních médiích s hastagem #MysliProtiRakovine, tak abychom v rámci projektu pomohli co největšímu počtu onkologických pacientů a jejich blízkých.