Webové semináře

Na regionální přednášky navazuje cyklus webových seminářů. Z vědeckých poznatků vyplývá, že existují takové způsoby zvládání životních těžkostí a stresů, které pozitivním způsobem pomáhají při uzdravování a fungování našeho imunitního systému. Právě představení těchto poznatků a dalších souvisejících témat je předmětem jednotlivých webminářů na Linkos.cz, na které Vás zveme. Každý měsíc plánujeme jeden seminář na určené téma z oblasti prevence:

Schopnost vyjádřit emoce pomáhá“ (7. listopadu 2018 ve 13 hodin)

Webový seminář již proběhl, připravili jsme pro Vás záznam a také  rozhovor po skončení
Představili jsme možnosti, jak se naučit „ventilovat“ negativní emoce a spoluprožívat ty pozitivní, jak sdílet naše prožitky a obavy s nejbližšími tak, abychom je nezraňovali, i jaké jsou další možné cesty k vyjádření („dostání to ze sebe“) našich negativních pocitů a prožívání (tanec, kresba, psaní, sport apod.).

Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout“ (12. prosince 2018 ve 13 hodin)

MOŽNOST POKLÁDAT DOTAZY SPUŠTĚNA

Během přenosu vysvětlíme, co je strach a jak se s ním dá pracovat, respektive, jak nahlédnout jeho příčiny a kořeny. Představíme možnosti technik relaxace a zvládání stresu, které mohou být dobře využitelné například při prožívání stresu a obav před sdělením výsledků kontrolního vyšetření. A samozřejmě odpovíme na vaše dotazy.

„Síla opory našich nejbližších“ (leden 2019)

MOŽNOST POKLÁDAT DOTAZY bude spuštěna v prosinci. Ukážeme, jak mohou dobře fungující vztahy pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav, co sami můžeme udělat pro zlepšení vztahů s nejbližšími i jak mohou naši nejbližší pečovat sami o sebe tak, aby byli schopni poskytovat nemocnému dlouhodobě podporu.

„Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ (únor 2019)

MOŽNOST POKLÁDAT DOTAZY bude spuštěna v lednu. Probereme relativní platnost tvrzení „Musíš být pozitivní za každou cenu“. Ukážeme si cesty k posílení naděje a důvěry. Představíme model tzv. trvale udržitelného pozitivního přístupu a jeho výhody. Dotkneme se otázky životních změn po prodělaném onkologickém onemocnění a jak je zvládnout.

„Příroda, pohyb, naše psychika a zdraví“ (březen 2019)

MOŽNOST POKLÁDAT DOTAZY bude spuštěna v únoru. Na konkrétních příkladech si ukážeme vliv pohybu a přírodního prostředí na naše zdraví, jejich možnosti využití u onkologicky nemocných i u lidí po již prodělaném onkologickém onemocnění a pozitivní účinky na zlepšení stavu po náročné léčbě a při přetrvávajících pocitech únavy.

Pokud máte zájem, aby v některém ze seminářů zaznělo konkrétní téma, které Vás osobně zajímá, prosím napište nám.

Na Vaši účast na přednáškách a seminářích se budeme těšit!

PhDr. Ing. Martin Pospíchal a tým spolupracovníků. 

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa: