Webové semináře

Na regionální přednášky navazuje cyklus webových seminářů. Z vědeckých poznatků vyplývá, že existují takové způsoby zvládání životních těžkostí a stresů, které pozitivním způsobem pomáhají při uzdravování a fungování našeho imunitního systému. Právě představení těchto poznatků a dalších souvisejících témat je předmětem jednotlivých webminářů na Linkos.cz, na které Vás zveme. Každý měsíc plánujeme jeden seminář na určené téma z oblasti prevence:

Schopnost vyjádřit emoce pomáhá“ (7. listopadu 2018 ve 13 hodin)

Webový seminář již proběhl, připravili jsme pro Vás záznam a také  rozhovor po skončení
Představili jsme možnosti, jak se naučit „ventilovat“ negativní emoce a spoluprožívat ty pozitivní, jak sdílet naše prožitky a obavy s nejbližšími tak, abychom je nezraňovali, i jaké jsou další možné cesty k vyjádření („dostání to ze sebe“) našich negativních pocitů a prožívání (tanec, kresba, psaní, sport apod.).

Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout“ (12. prosince 2018)

Webový seminář již proběhl, připravili jsme pro Vás záznam a můžete si také poslechnout rozhovor po skončení. Během přenosu jsme vysvětlili, co je strach a jak se s ním dá pracovat, jak nahlédnout jeho příčiny a kořeny. Představili jsme možnosti technik relaxace a zvládání stresu, které mohou být dobře využitelné například při prožívání stresu a obav před sdělením výsledků kontrolního vyšetření. A odpověděli jsme na dotazy současných i bývalých onkologických pacientů. 

Síla opory našich nejbližších“ (16. ledna 2019)

Webový seminář již proběhl, připravili jsme pro Vás záznam a můžete si také poslechnout rozhovor po skončení. Ukázali jsme, jak mohou dobře fungující vztahy pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav, co sami můžeme udělat pro zlepšení vztahů s nejbližšími i jak mohou naši nejbližší pečovat sami o sebe tak, aby byli schopni poskytovat nemocnému dlouhodobě podporu. Hostem Martina Pospíchala byla tentokrát klinická psycholožka Eva Tošnerová. 

Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ (13. února 2019)

Webový seminář již proběhl, připravili jsme pro Vás záznam a můžete si také  poslechnout rozhovor po skončení. Probrali jsme relativní platnost tvrzení „Musíš být pozitivní za každou cenu“, ukázali si cesty k posílení naděje a důvěry a představili model trvale udržitelného pozitivního přístupu. Dotkli jsme se otázky životních změn po prodělaném onemocnění a jak je zvládnout. Hostem Martina Pospíchala byla klinická psycholožka Libuše Kalvodová.

Příroda, pohyb, naše psychika a zdraví“ (20. března 2019)

Webinář již proběhl, připravili jsme pro vás záznam a můžete si také  poslechnout  rozhovor po skončení.  Na konkrétních příkladech jsme si ukázali vliv pohybu a přírodního prostředí na naše zdraví, jejich možnosti využití u onkologicky nemocných i u lidí po již prodělaném onkologickém onemocnění a pozitivní účinky na zlepšení stavu po náročné léčbě a při přetrvávajících pocitech únavy. Hostem PhDr. Martina Popíchala byl Mgr. Tomáš Vyhlídal. 

Pokud máte zájem, aby v některém ze seminářů zaznělo konkrétní téma, které Vás osobně zajímá, prosím napište nám.

Na Vaši účast na přednáškách a seminářích se budeme těšit!

PhDr. Ing. Martin Pospíchal a tým spolupracovníků. 

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa: