Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout - pozvánka na 6. přednášku cyklu #MysliProtiRakovine

Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout - pozvánka na 6. přednášku cyklu #MysliProtiRakovine

Zveme vás na již šestou sérii přednášek oblíbeného cyklu "Jak předcházet rakovině pohledem psychologie". I tato přednáška, která postupně zazní v pěti městech České republiky, je určená společně laikům i odborníkům. Tak jako u předcházejících přednášek se scházejí pacienti a jejich blízcí s lékaři, sestrami, psychology a dalšími zdravotnickými odborníky. Často je společná moderovaná diskuse stejně dlouhá jako úvodní přednáška. Tentokrát na téma strach z návratu nemoci a jeho zvládání. Strach z návratu nemoci prožívá mnoho lidí, kteří si prošli nebo aktuálně procházejí onkologickým onemocněním. Přednáška obsahuje přehled nejrůznějších psychologických metod, které mohou vést ke zmírnění těchto obav a v praxi skutečně pomáhají. Obsah byl sestaven ve spolupráci s psychology a pacienty, kteří mají zkušenost s nemocí a naučili se se strachem lépe pracovat.

Osvojení si předkládaných technik a principům sice nedává absolutní jistotu zbavení se strachu, z praxe i výzkumných studií ale víme, že lidem dokáží pomoci. Mnohé z uvedeného, je vhodné jak pro samotné pacienty, tak i pro jejich blízké či zdravotníky.

Pozvánka v pdf.

Přednášky v regionech

Shodná přednáška „Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout“ proběhne:

Na přednášky se můžete zdarma registrovat ZDE

  • 19.10.2022 od 17:30 do 19:30: Místo konání: U zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Přednáška proběhne v sále zastupitelstva.  Přednáška probíhá ve spolupráci s pacientskou organizací MIA ROSE.
  • 9.11.2022 od 18 hodin do 20 hodin. Místo konání: Lékařský dům, Sokolská 490/31, Praha. Přednáška proběhne ve velkém přednáškovém sále České lékařské společnosti.
  • 15.11.2022 od 17:00 do 19 hodin. Místo konání: Hotel Passage, Lidická 23, Brno. Přednáška probíhá ve spolupráci s projektem Nebýt na to sama.
  • 29.11.2022 od 17:30 do 19:30. Místo konání: Knihovna města Ostravy, 28. října 289/2, Ostrava. Přednáška probíhá ve spolupráci s pacientskou organizací OVAHELP - přednáška byla zrušena, bude oznámen nový termín
  • 7.12.2022 od 12:30 do 14:30. Místo konání: Pardubická nemocnice, Kyjevská 44, Pardubice. Přednáška proběhne v přízemní posluchárna nové budovy Psychiatrie (č. 25), ve spolupráci s oddělením klinické psychologie Pardubické nemocnice.
  • 31.1.2023 od 18:00 do 20:15 s přestávkou. Místo konání: Univerzita Karlova v Praze, Celetná 20, Praha 1. Modrá posluchárna číslo C247. 

V rámci přednášky bude možné vznášet dotazy.

Na setkání s Vámi se těší přednášející

PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D., předseda výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS JEP

Na přednášky se můžete zdarma registrovat ZDE

Pokud chcete projekt sdílet s přáteli nebo nám dát vědět, že se Vám líbí, využijte FACEBOOK Národního onkologického programu. Budeme rádi, když budete projekt sdílet na sociálních médiích s hastagem #MysliProtiRakovine, tak abychom v rámci projektu pomohli co největšímu počtu onkologických pacientů a jejich blízkých.   

Záznamy předchozích přednášek a webinářů najdete na stránkách projektu