Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout - záznam přednášky z cyklu #MysliProtiRakovine

Podívejte se na záznam přednášky z cyklu přednášek z oboru psychoonkologie, tentokrát s podtitulem "Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout". Přednáška je určena pro onkologické pacienty v remisi, jejich blízké, lékaře, sestry a další zdravotnické odborníky.

Strach z návratu nemoci prožívá mnoho lidí, kteří si prošli nebo aktuálně procházejí onkologickým onemocněním. Přednáška obsahuje přehled nejrůznějších psychologických metod, které mohou vést ke zmírnění těchto obav a v praxi skutečně pomáhají. Obsah byl sestaven ve spolupráci s psychology a pacienty, kteří mají zkušenost s nemocí a naučili se se strachem lépe pracovat.

Osvojení si předkládaných technik a principům sice nedává absolutní jistotu zbavení se strachu, z praxe i výzkumných studií ale víme, že lidem dokáží pomoci. Mnohé z uvedeného, je vhodné jak pro samotné pacienty, tak i pro jejich blízké či zdravotníky.

Projekt pro Vás a připravuje Česká onkologická společnost ve spolupráci s PhDr. Ing. Martinem Pospíchalem a dalšími odborníky z oborů psychologie, onkologie a zdravého životního stylu v rámci projektu v oblasti prevence s názvem #MysliProtiRakovině. Přednáška zazněla v několika městech, zde Vám nabízíme záznam přednášky přes konferenční software Zoom z prosince  2023. 

Záznamy předchozích přednášek a webinářů najdete na stránkách projektu

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter