Projekt „MysliProtiRakovině“ slaví úspěch a pokračuje!

Je to 9 měsíců, co byl projekt „MysliProtiRakovině“ zahájen první přednáškou v sídle České lékařské společnosti v září 2018. Tuto aktivitu připravila Česká onkologická společnost společně s Martinem Pospíchalem a dalšími odborníky z oborů psychologie, onkologie a zdravého životního stylu. Tento unikátní projekt se na rozdíl od jiných v oblasti prevence soustředí především na lidskou mysl, tedy naše prožívání, jeho možný vliv na lidské zdraví a nemoc jako takovou.

Za tuto krátkou dobu jsme měli možnost na prezentacích po celé České republice uvítat stovky účastníků a další tisíce shlédlo záznam přednášek a webových seminářů umístěných na webu www.linkos.cz. K projektu se připojila řada pacientských organizací a nemocnic.

Dobrou zprávou je, že projekt pokračuje i nadále, a to díky partnerům Roche, Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR, Ústavu aplikované psychologie ČR a Alianci žen s rakovinou prsu.

Od září se budete moci těšit na aktualizovaný obsah věnovaný oblasti psychiky na webu Linkos, po prázdninách pak začnou navazující série přednášek věnované dalším souvislostem mezi psychikou, nemocí, imunitou a možnou prevencí. Na podzim 2019 navážou opět oblíbené webové semináře na další zajímavá témata s odbornými hosty.

Děkujeme všem, kteří projekt podporují ať už finančně, svým zapojením nebo pouhým sdílením s dalším lidmi.

Podívejte se, jaký měl dosud projekt ohlas a kolik pacientů i lékařů shlédli jeho přednášky a webináře (zpráva z první části projektu).

8. března byl Martin Pospíchal hostem Lucie Výborné v Radiožurnálu Českého rozhlasu

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter
Klíčová slova
MysliProtiRakovine