Pozvánka na webinář Výživa v průběhu léčby a po ní pohledem onkologa a psychologa, 19. března 2020 - PŘESUNUTO

Pozvánka na webinář Výživa v průběhu léčby a po ní pohledem onkologa a psychologa, 19. března 2020 - PŘESUNUTO

16.3.2020: Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nuceni tento webinář přesunout. Již položené otázky budou zodpovězeny, brzy oznámíme náhradní termín. Děkujeme za pochopení!  

Otázky správné výživy v průběhu léčby i po ní trápí nejednoho pacienta a jeho blízké. V praxi jsme svědky mnohdy výrazných změn stravovacích návyků. A to jak v oblasti příklonu ke zdravější stravě na straně jedné nebo naopak až k nebezpečným dietám na straně druhé. Hostem psychologa Martina Pospíchala bude onkolog a předseda Pracovní skupiny nutriční péče v onkologii při onkologické společnosti Viktor Maňásek.  Ptejte se už nyní a sledujte webinář na Linkos dne 19. března 2020 ve 13 hodin.

V rámci semináře se podíváme na téma z mnoha stran a bude také prostor na vaše otázky. Pokud se po léčbě rozhodneme stravovat zdravěji, řekneme si jak na tuto změnu jít z pohledu psychologie. Zároveň se pokusíme odpovědět na to, jak se stravovat v průběhu léčby. Na co nezapomínat a čeho ze vyvarovat z pohledu současné medicíny. Jak z pohledu psychologie nepodléhat nejrůznějším módním tlakům, kterým je pacient vystaven. Naším hostem bude primář MUDr. Viktor Maňásek, onkolog a předseda Pracovní skupiny nutriční péče v onkologii při České onkologické společnosti.

Pokládat své dotazy a hlasovat v anketách můžete již nyní na stránce přenosu.

PhDr., Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie.

prim. MUDr. Viktor Maňásek je onkolog, primář Onkologického oddělení Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně. Pan primář je předsedou Pracovní skupiny nutriční péče v onkologii při České onkologické společnosti a členem výboru předsednictva a vědeckým sekretářem Společnosti pro porty a permanentní katétry. Je autorem řady odborných prací na téma nutriční výživa onkologického pacienta. 

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter
Klíčová slova
MysliProtiRakovine