Byla vám diagnostikována rakovina? Co se bude dít dál?

Jste na začátku cesty, léčba je před Vámi, je to pro Vás nová situace, nevíte, co se bude dít dále, co můžete očekávat, kde a v čem se Vám dostane pomoci? Poslechněte si předsedkyni České onkologické společnosti Doc. MUDr. Janu Prausovou, Ph.D., MBA. Pod videem najdete důležité odkazy.  

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Důležité odkazy pro nově diagnostikované onkologické pacienty: 

Kde se léčí zhoubné nádory 

  • Mapa komplexních onkologických center - v České republice je vysoce specializovaná onkologická péče koncentrována do Komplexních onkologických center. Komplexní onkologická centra jsou zdravotnická zařízení či jejich sdružení, která v rámci péče o onkologické pacienty splňují odborná kritéria deklarovaná Českou onkologickou společností.
  • Celou síť onkologických zdravotnických zařízení v České republice, která se starají o onkologické pacienty, tvoří kromě specializovaných komplexních onkologických center, také spádové nemocnice, polikliniky, specializované ambulance a další zdravotnická zařízení. Detailní popis sítě onkologických pracovišť a spolupracujících zdravotnických zařízení najdete na stránkách NOP Online

Pomoc během léčby

  • Psychologická pomoc - Každý člověk, který se ocitne v těžké životní situaci, jakou je zdolávání onkologické choroby, prochází také různými psychickými změnami a krizemi. Vyhledejte si na mapě psychoonkologické péče nejbližšího onkopsychologa, nebo vložte svůj dotaz do psychologické poradny.   
  • Dostali jste se vinou onkologického onemocnění do finanční tísně?  S onkology spolupracuje Nadace DOBRÝ ANDĚL. Cílem systému DOBRÝ ANDĚL je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc ve výši několika tisíc korun. Rodinám to pomůže přenést se přes finančně náročné období léčby. 
  • Nemáte chuť k jídlu a hubnete? Obraťte se na lékaře a nutričního terapeuta. Přečtěte si nutriční doporučení, které pro Vás připravila Pracovní skupina nutriční péče v onkologii pod záštitou České onkologické společnosti.  
Klíčová slova
přednáška - video; video