13th Congress of the European Association for Palliative Care

- , Praha

Web: http://www.eapc-2013.org/ - congress information in English

Informace ke kongresu: 


Iniciativy spojené s kongresem:

V rámci přípravy světového kongresu byla při EAPC formulována tzv. Pražská charta  - výzva evropským vládám, aby dodrželi své závazky (ČR v roce 2003) k podpoře rozvoje péče o nevyléčitelně nemocné a umírající.

V souvislosti s kongresem se ČSPM ČLS JEP již více jak rok snaží zesílit naše snahy o rozvoj paliativní medicíny a péče v českém zdravotně-sociálním systému - viz.Dokument o stavu paliativní medicíny v ČR 2013

Evropa hledá dalšího EAPC Early Researcher Award Winner – Evropská asociace pro paliativní péči hledá mladého vědce, badatele.

Stejně jako na předchozích EAPC kongresech, Evropská asociace pro paliativní péči chce ocenit vynikajícího mladého vědce a lékaře za jejich přínos pro paliativní medicínu.

Cílem ocenění je podpořit osobní rozvoj lékaře v budoucí kariéře. Vybráni budou celkem 3 nejlepší. Kandidát, který se umístí na prvním místě bude pozván k prezentaci své práce na 13. světovém EAPC kongresu, který se uskuteční v květnu 2013 v Praze. Ubytování, cestovní náklady a registrační poplatek kongresu jsou pro vítěze zahrnuty v ocenění. Další dva vítězní kandidáti získají registrační poplatek na kongres zdarma a budou veřejně oceněni na kongresových webových stránkách.

Prosíme o pečlivé uvážení kandidátů vzhledem k možnosti prezentace v angličtině při EAPC kongresu 2013.

Přihlášky musí být odeslány nejpozději do 30. listopadu 2012 a ne později než do 17 hod.

Těšíme se na Vaší účast

EAPC head office

  • Přidat do kalendáře: 2013-05-30 00:00:00 2013-06-02 23:59:59 Europe/Prague 13th Congress of the European Association for Palliative Care Praha