44. ročník Brněnských onkologických dnů a 34. ročník Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky - přesunuto!

- , Kongresové centrum pavilonu „E“ brněnského výstaviště

Akce je garantována Českou onkologickou společností.

Brněnské onkologické dny přeloženy do podzimního termínu!

Vážené kolegyně a kolegové,
vážení příznivci našich konferencí,
vážení sponzoři,

bohužel Vám musíme oznámit, že Brněnské onkologické dny, včetně všech doprovodných akcí, se neuskuteční od 22. do 24. dubna 2020, ale budou přeloženy do podzimního termínu. Důvodem je šíření infekce COVID-19 v Evropě a ČR.

V současnosti nelze predikovat, jak bude vypadat situace v ČR ve druhé polovině dubna. Kdybychom však vycházeli z vývoje onemocnění v Číně a Itálii, tak od prvních potvrzených případů do začátku lokálního šíření uplynuly cca 3-4 týdny, za další 3-4 týdny došlo k jejich kulminaci. Nakolik je možné pracovat s těmito údaji při tolika odlišnostech, těžko říct. Brněnské onkologické dny, které každoročně hostí kolem 2 000 účastníků, se však mají konat ode dneška právě za 7 týdnů.

Pevně věříme, že situace u nás bude jiná, neboť zde nemáme ani ohnisko nákazy, ani komunitní šíření, a včas jsou zaváděna protiepidemická opatření. COVID-19 je však nový patogen se schopností se rychle šířit a vyvolat vážné zdravotní komplikace u vysoce rizikových skupin obyvatelstva, mezi něž onkologičtí pacienti s aktivním onemocněním a/nebo probíhající léčbou patří. Je tedy naší povinností takovéto preventivní opatření přijmout!

Zaplacené registrační poplatky budou refundovány v plné výši do konce března. O náhradním termínu konání 44. ročníku BOD Vás budeme informovat v dostatečném předstihu.

prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D.
jménem pořádající organizace


Brněnské onkologické dny jsou tradiční největší celostátní odbornou akcí s mezinárodním rozměrem, jež zahrnuje všechny profese zabývající se onkologickou problematikou. Pevně věříme, že stejnou přízeň zachováte k oběma konferencím i v roce 2020.

Navštivte stránky konference na www.onkologickedny.cz

Registrace 

  • Registrace je možná pouze elektronicky na stránkách konference
  • Poslední termín k registraci aktivní účasti a zaslání abstrakt příspěvků je 15. 2. 2020.
  • Poslední termín k registraci pasivní účasti je 22. 3. 2020. Po tomto termínu bude možná ještě registrace pasivní účasti přímo na místě za zvýšený poplatek.

Program

  • Přidat do kalendáře: 2020-04-22 00:00:00 2020-04-24 23:59:59 Europe/Prague 44. ročník Brněnských onkologických dnů a 34. ročník Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky - přesunuto! Brněnské onkologické dny přeloženy do podzimního termínu! Vážené kolegyně a kolegové, vážení příznivci našich konferencí, vážení sponzoři, bohužel Vám musíme oznámit, že Brněnské onkologické dny, včetně všech doprovodných akcí, se neuskuteční od 22. do 24. dubna 2020, ale budou přeloženy do podzimního termínu. Důvodem je šíření infekce COVID-19 v Evropě a ČR. V současnosti nelze predikovat, jak bude vypadat situace v ČR ve druhé polovině dubna. Kdybychom však vycházeli z vývoje onemocnění v Číně a Itálii, tak od prvních potvrzených případů do začátku lokálního šíření uplynuly cca 3-4 týdny, za další 3-4 týdny došlo k jejich kulminaci. Nakolik je možné pracovat s těmito údaji při tolika odlišnostech, těžko říct. Brněnské onkologické dny, které každoročně hostí kolem 2 000 účastníků, se však mají konat ode dneška právě za 7 týdnů. Pevně věříme, že situace u nás bude jiná, neboť zde nemáme ani ohnisko nákazy, ani komunitní šíření, a včas jsou zaváděna protiepidemická opatření. COVID-19 je však nový patogen se schopností se rychle šířit a vyvolat vážné zdravotní komplikace u vysoce rizikových skupin obyvatelstva, mezi něž onkologičtí pacienti s aktivním onemocněním a/nebo probíhající léčbou patří. Je tedy naší povinností takovéto preventivní opatření přijmout! Zaplacené registrační poplatky budou refundovány v plné výši do konce března. O náhradním termínu konání 44. ročníku BOD Vás budeme informovat v dostatečném předstihu. prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D. jménem pořádající organizace Brněnské onkologické dny jsou tradiční největší celostátní odbornou akcí s mezinárodním rozměrem, jež zahrnuje všechny profese zabývající se onkologickou problematikou. Pevně věříme, že stejnou přízeň zachováte k oběma konferencím i v roce 2020. Kongresové centrum pavilonu „E“ brněnského výstaviště