Klinická farmacie v paliativní péči

, Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF

Paraneoplastické syndromy jako následek sekrece hormonů, peptidů a cytokinů tumory - dopad na vnitřní prostředí, dopad na hematologický systém, koagulopatie. Určeno pro lékaře, farmaceuty, farmaceutické asistentky a sestry.

Vedoucí

  • Mgr. GREGOROVÁ jana

Instruktor(ka) vzdělávací akce

Program

  • Kurz bude zaměřen na problematiku symptomů, které provázejí nádorové onemocnění, ale přímo nesouvisí s růstem primárního ložiska nebo se vznikem či růstem metastáz. Paraneoplastické syndromy (PNS) vznikají jako následek sekrece hormonů, peptidů a cytokinů nádory, což může ovlivňovat v konečném důsledku různé systémy v organismu. Dochází k endokrinologickým, neurologickým, dermatologickým a hematologickým změnám a jejich rozličným projevům. Kurz bude zaměřen hlavně na dopady PNS na změny vnitřního prostředí a na koagulopatie. V rámci kurzu budou předvedeny modelové kazuistiky.

Cena: 1000 Kč

Web: http://www.ipvz.cz...koagulopatie-.aspx

  • Přidat do kalendáře: 2012-06-12 00:00:00 2012-06-12 23:59:59 Europe/Prague Klinická farmacie v paliativní péči Paraneoplastické syndromy jako následek sekrece hormonů, peptidů a cytokinů tumory - dopad na vnitřní prostředí, dopad na hematologický systém, koagulopatie. Určeno pro lékaře, farmaceuty, farmaceutické asistentky a sestry. Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF