Management symptomů pokročilého onemocnění

- , EC DLBsH Rajhrad u Brna

Kurz je určen všem lékařům, kteří se chtějí zdokonalit v řešení nejčastějších tělesných a psychických symptomů u pacientů v pokročilých a konečných stádiích chronických onemocnění.

 

Více o kurzu na stránkách České společnosti paliativní medicíny

Anotace: Kurz je určen lékařům v přípravě na atestaci z paliativní medicíny a dále všem lékařům, kteří ve své praxi pečují o pacienty v pokročilých a konečných stádiích onkologických i neonkologických onemocnění. Formou přehledových přednášek a rozborem kazuistik se účastníci seznámí s možnostmi paliativního řešení nejčastějších tělesných a psychických symptomů a syndromů. Témata: anorexie, nevolnost, zvracení, průjem, zácpa, svědění, dušnost, kašel, paliativní řešení výpotků, péče o chronické rány, úzkost, deprese, delirium. Management bolesti je obsahem jiného kurzu.

Přihlášení do kurzu je možné na stránkách České společnosti paliativní medicíny.

Program kurzu 

  • Přidat do kalendáře: 2015-02-04 00:00:00 2015-02-06 23:59:59 Europe/Prague Management symptomů pokročilého onemocnění Kurz je určen všem lékařům, kteří se chtějí zdokonalit v řešení nejčastějších tělesných a psychických symptomů u pacientů v pokročilých a konečných stádiích chronických onemocnění.   EC DLBsH Rajhrad u Brna