Týden rizik malnutrice 6. - 12. listopadu

Týden rizik malnutrice 6. - 12. listopadu

Týden rizik malnutrice je osvětová iniciativa, která je součástí celosvětového projektu "Malnutrition Awareness Week". V České republice kampaň organizuje Aliance pro nutriční péči (www.apnp.cz), o.p.s.. Kampaň probíhá pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a oslovuje jak pacienty, tak odborníky i širokou laickou veřejnost. Téma výživy je v onkologii zcela zásadní, protože špatný nutriční stav pacienta zhoršuje průběh nemoci a komplikuje léčbu. Malnutricí je ohroženo až 80% onkologických pacientů. 

Týden rizik malnutrice probíhá od 6. do 12. listopadu 2023. Cílem je upozornit širokou laickou i odbornou veřejnost na to, že malnutrice je vážným problémem, který negativně ovlivňuje přežívání pacientů a významně zvyšuje náklady na zdravotní péči, a že tento problém lze efektivně řešit.

V týdnu kampaně bude spuštěna nová verze webu www.RizikaMalnutrice.cz s rozšířeným obsahem pro laickou veřejnost, která obsahuje informace o výživě při různých onemocněních, praktické návody, jak si pomoci a kalkulačku rizika.

Nově bude vytvořena sekce pro zdravotnické odborníky. Obsahem odborné části webu budou informace o příčinách a důsledcích malnutrice, návody a postupy, jak malnutrici diagnostikovat a léčit, včetně komplexního léčebného přístupu u různých stavů s využitím všech možností nutriční intervence.

 navštivte web www.RizikaMalnutrice.cz