50 let samostatné onkologické společnosti - rozhovory s předsedy

50 let samostatné onkologické společnosti - rozhovory s předsedy

23. května 2019 uplynulo 50 let od vzniku samostatné Československé onkologické společnosti ČLS JEP. V říjnu pak oslavíme další kulaté výročí a to 20 let od vzniku webových stránek České onkologické společnosti. Proto jsme se zeptali předsedů ČOS, co dělali v roce 1969, kdy vznikla samostatná ČOS, co v roce 1989, který započal zásadní změny nejen v onkologii a co v roce 1999, kdy vznikl web společnosti. Zveřejňujeme video, které bylo představeno na oslavách 50 let onkologické společnosti, které se konaly 10. dubna 2019 na brněnském výstavišti.    

Zájemci o historii ČOS se mohou podívat do části Historie ČOS, kde se například dozví, že letos v říjnu také uplyne 114 let od vzniku Spolku pro zřízení a vydržování sanatoria pro choré zhoubnými novotvary, zvláště rakovinou, který byl založen 22. 10. 1905.  

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Video: TV Tvorba Brno, ToDo Production a Linkos.cz

Přednáška předsedkyně společnosti, která byla přednesena v rámci oslav 50. let České onkologické společnosti, se týkala shrnutí činnosti výboru ČOS ČLS JEP za poslední 4 roky od roku 2015 do roku 2019. Upozornila na zásadní ujednání a výstupy, které se podařily výboru ČOS v uplynulém období realizovat. Dále upozornila na budoucí reakreditaci všech pracovišť KOC v ČR, která se uskuteční v roce 2019.

Fotografie z oslav

  

  

  

Fotografie: PhDr. Zuzana Joukalová, MOÚ Brno