„Příroda, pohyb, naše psychika a zdraví“ z cyklu #MysliProtiRakovine 20. března 2019 - pozvánka

„Příroda, pohyb, naše psychika a zdraví“ z cyklu #MysliProtiRakovine 20. března 2019 - pozvánka

Zveme Vás na pátý a zatím poslední díl živého vysílání z cyklu #MysliProtiRakovine, který se uskuteční dne 20. března 2019 ve 13 hodin na webu Linkos. Hostem psychologa Martina Pospíchala bude Tomáš Vyhlídal z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Možnost pokládání dotazů a hlasování v anketách je již otevřena.

Na konkrétních příkladech si ukážeme vliv pohybu a přírodního prostředí na naše zdraví, jejich možnosti využití u onkologicky nemocných i u lidí po již prodělaném onkologickém onemocnění a pozitivní účinky na zlepšení stavu po náročné léčbě a při přetrvávajících pocitech únavy.

Své otázky můžete vkládat již nyní na stránce přenosu. 

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

PhDr. Ing. Martin Pospíchal je členem výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti. Jeho činnost se soustřeďuje na pomoc klientů po prodělaném onkologickém onemocnění, a to se zvládáním prožívaných životních těžkostí, s cílem zlepšit způsoby, jak těmto situacím přistupují. Je aktivním členem mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti. Věnuje se výzkumu vztahu mezi stresem, strategiemi jeho zvládání a vlivem na zdraví člověka, resp. na fungování jeho imunitního systému. V rámci mezinárodní psychoonkologické společnosti IPOS se jeho výzkumná činnost zaměřuje na vazbu mezi přístupem k životním těžkostem, stresům a možné progresi (či utlumení) onkologického onemocnění. Dále je také lektorem výuky psychologie na Univerzitě Karlově, katedře psychologie.

Mgr. Tomáš Vyhlídal působí jako odborný asistent na Katedře aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Profesně se zaměřuje nejen na význam pohybu v prevenci nádorových onemocnění, ale také se soustřeďuje na realizaci akcí pohybového charakteru pro dětské onkologické pacienty. Výzkumnou činností se zaměřuje především na charakteristiku pohybového chování u dětí s onkologickým onemocnění v období remise. Je členem sekce Preventivní onkologie České onkologické společnosti a členem České asociace aplikovaných pohybových aktivit. Je řešitelem národních i mezinárodních projektů zaměřených na význam pohybu v dětské onkologii a je také hlavním autorem odborné publikace Pohybové aktivity v dětské onkologii.