Vliv našich emocí na imunitní systém a zdraví - pozvánka na přednášku

Vliv našich emocí na imunitní systém a zdraví - pozvánka na přednášku

Srdečně zveme všechny pacienty, jejich blízké, lékaře, sestry a další zdravotnické odborníky na druhý cyklus přednášek z oboru psychoneuroimunologie. Projekt pro Vás a připravuje Česká onkologická společnost ve spolupráci s PhDr. Ing. Martinem Pospíchalem a dalšími odborníky z oborů psychologie, onkologie a zdravého životního stylu v rámci unikátního projektu v oblasti prevence s názvem #MysliProtiRakovině. Na rozdíl od jiných projektů v oblasti prevence se soustředí především na lidskou mysl, tedy naše prožívání, jeho možný vliv na lidské zdraví a nemoc jako takovou.

Přednáška se nově soustředí na často diskutované téma vlivu pozitivních a negativních emočních prožitků na naše biologické pochody a zdraví. Budeme se snažit otevřít otázku možného působení emocí a s nimi souvisejících biologických pochodů na imunitní systém a průběh onkologického onemocnění. Zaměříme se na souvislost některých mozkových okruhů a imunitního systému. Nastíníme možné cesty pro praktické využití těchto, zatím dílčích poznatků v praxi.


 Tématem druhé přednášky cyklu bude Vliv našich emocí na imunitní systém a zdraví - pozvánka v pdf.

Přednášky v regionech

„Vliv našich emocí na imunitní systém a zdraví“.

Přednáška se soustředí na často diskutované téma vlivu pozitivních a negativních emočních prožitků na naše biologické pochody a zdraví. Cílem přednášky je nastínit možné cesty pro praktické využití těchto, zatím dílčích poznatků, v praxi. Vytiskněte si pozvánku.

13. 5. 2019, od 18:00 hodin Univerzita Karlova v Praze Praha. 
Tato přednáška se uskutečnila za podpory Univerzity Karlovy.

Přednáška již proběhla

22. 5. 2019, od 17:30 hodin Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Tato přednáška se uskutečnila za podpory Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

Přednáška již proběhla

25. 5. 2019, od 10:00 hodin Hematologický pacientský den v Olomouci. Přednáška je v Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36. Přednáška doktora Pospíchala začíná v 10 hodin a je součástí konference Pacientský den. Je tedy možné přijít se podívat na celé dopoledne a dorazit už v 8:45. Prezentovat budou lékařské kapacity na témata, která pacienty zajímají.

Přednáška již proběhla

27. 5. 2019, od 14:00 hodin Ústav hematologie a krevní transfúze v Praze. 
Tato přednáška se uskuteční za podpory Ústavu hematologie a krevní transfúze v Praze. 

Přednáška již proběhla

Účast na všech uvedených aktivitách je zdarma, a to především díky podpoře partnerů projektu, kterými jsou společnost Roche, s.r.o., Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. a Ústav aplikované psychologie ČR, z.ú., kterým za jejich pomoc děkujeme.

Pokud by Vás zajímalo, jak může naše prožívání souviset s nemocí a zdravím, prosím podívejte se na záznam první přednášky cyklu Vliv mysli na progresi onemocnění a možná psychologická prevence

Dále Vás chceme upozornit na záznamy již proběhlých webových seminářů, které se věnují níže uvedeným tématům a jsou již nyní k dispozici:                                                         

Pokud chcete projekt sdílet s přáteli nebo nám dát vědět, že se Vám líbí, využijte FACEBOOK Národního onkologického programu. Budeme rádi, když budete projekt sdílet na sociálních médiích s hastagem #MysliProtiRakovine, tak abychom v rámci projektu pomohli co největšímu počtu onkologických pacientů a jejich blízkých.   

Termíny a témata najdete také na stránkách projektu