Záznam webináře „Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ z Cyklu #MysliProtiRakovine

Záznam webináře „Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ z Cyklu #MysliProtiRakovine

Nabízíme Vám záznam v pořadí už čtvrtého živého přenosu (webináře) z cyklu #MysliProtiRakovine. Hlavním tématem byla tentokrát nucená změna, kterou přináší onkologické onemocnění. Hostem psychologa PhDr. Ing. Martina Pospíchala byla klinická psychoonkoložka Mgr. Libuše Kalvodová. Po úvodní prezentaci byly zodpovězeny vaše dotazy.

Video obsahuje slidy, sledujte jej proto v režimu celá obrazovka (šipky vpravo dole pod videem).

Dozvěděli jsme se o emocích a změnách, které přicházejí s nemocí, o tom, že negativní změna nemusí být nutně jen negativní a naopak na první pohled pozitivní nemusí být jen pozitivní, jak podpořit dobré zvládání změn a kde čerpat energii. V rámci odpovídání dotazů od diváků jsme si povídali o nedostatku energie, o emoční rozkolísanosti, o návratu do práce a plného "kolotoče" péče o rodinu, o tom, proč je pláč dobrý a proč se máme chválit, mít rádi a mluvit o nemoci.    

Zúčastněte se, prosím, našeho malého průzkumu (vlevo)! Během živého přenosu diváci odpovídali na čtyři otázky, stejné otázky najdete v levé části obrazovky. Budeme moc rádi, když se zúčastníte tohoto malého průzkumu a zakliknete odpovědi na otázky o tom, jak moc nemoc změnila Váš život a jak jste se dokázali změně přizpůsobit. Děkujeme! 

Podívat se můžete i na  rozhovor, který jsme natočili hned po skončení přenosu s přednášejícími.   

Co nás čeká dál v projektu #MysliProtiRakovine? 

Příští webinář cyklu #MysliProtiRakovine se bude konat 20. března 2019 ve 13 hodin a tématem bude příroda, pohyb, naše psychika a zdraví. Březnovým hostem psychologa Martina Pospíchala bude Mgr. Tomáš Vyhlídal z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Dotazy můžete pokládat už nyní.