Záznam webináře „Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ z Cyklu #MysliProtiRakovine

Záznam webináře „Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ z Cyklu #MysliProtiRakovine

Nabízíme Vám záznam v pořadí už čtvrtého živého přenosu (webináře) z cyklu #MysliProtiRakovine. Hlavním tématem byla tentokrát nucená změna, kterou přináší onkologické onemocnění. Hostem psychologa PhDr. Ing. Martina Pospíchala byla klinická psychoonkoložka Mgr. Libuše Kalvodová. Po úvodní prezentaci byly zodpovězeny vaše dotazy.

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Video obsahuje slidy, sledujte jej proto v režimu celá obrazovka (šipky vpravo dole pod videem).

Dozvěděli jsme se o emocích a změnách, které přicházejí s nemocí, o tom, že negativní změna nemusí být nutně jen negativní a naopak na první pohled pozitivní nemusí být jen pozitivní, jak podpořit dobré zvládání změn a kde čerpat energii. V rámci odpovídání dotazů od diváků jsme si povídali o nedostatku energie, o emoční rozkolísanosti, o návratu do práce a plného "kolotoče" péče o rodinu, o tom, proč je pláč dobrý a proč se máme chválit, mít rádi a mluvit o nemoci.    

Zúčastněte se, prosím, našeho malého průzkumu (vlevo)! Během živého přenosu diváci odpovídali na čtyři otázky, stejné otázky najdete v levé části obrazovky. Budeme moc rádi, když se zúčastníte tohoto malého průzkumu a zakliknete odpovědi na otázky o tom, jak moc nemoc změnila Váš život a jak jste se dokázali změně přizpůsobit. Děkujeme! 

Podívat se můžete i na  rozhovor, který jsme natočili hned po skončení přenosu s přednášejícími.   

Co nás čeká dál v projektu #MysliProtiRakovine? 

Příští webinář cyklu #MysliProtiRakovine se bude konat 20. března 2019 ve 13 hodin a tématem bude příroda, pohyb, naše psychika a zdraví. Březnovým hostem psychologa Martina Pospíchala bude Mgr. Tomáš Vyhlídal z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Dotazy můžete pokládat už nyní.