Nahoru dolů - stále spolu : brožura pro pacienty dětské onkologie a jejich rodiny

Nahoru dolů - stále spolu : brožura pro pacienty dětské onkologie a jejich rodiny Stáhnout v digitální podobě

Předkládaná publikace má za cíl seznámit dětské onkologické pacienty a jejich rodiny s nástrahami onkologické léčby. Unikátní na publikaci je zejména to, že je souborem rad a zkušeností od pacientů (kteří jsou převážně autory publikace), kteří léčbou již v minulosti prošli.

Brožura vznikla v rámci spolku Společně k úsměvu a projektu Krtek v pohybu.

Celou knížkou provádí sovičky, které vám představí příběhy vyléčených pacientů projekt moudrý průvodce a manuál ke školení pro inspiraci jiným organizacím, dále se můžete dozvědět, jaká výživa je během léčby i po léčbě pro tělo nejvhodnější nebo to, že je spousta možností, jak dělat sport, i když tělo nefunguje úplně jako před léčbou. Také se dočtete něco o pozdních následcích i prevenci a jaké to je být sourozencem někoho, kdo se léčí. Na konci vás čeká aktuální přehled všech spolků a organizací, které se věnují dětské onkologii. Zjistili jsme, že jich není málo a často o nich lidé ani spolky o sobě navzájem neví, proto jsme se rozhodli vám je představit. 

Knížka je dostupná v knihovnách, na stránkách spolku Společně k úsměvu, v ambulanci a odděleních KDO FN Brno a v ambulanci pozdních následků FN U Svaté Anny Brno. Brožurka bude také distribuována do nemocnic na dětská oddělení. 

  • Rok: 2017
  • ISBN: 9788027014781