Mezinárodní projekt "Sestry východní Evropy – Centrum Excelence pro kontrolu tabáku"

Mezinárodní projekt "Sestry východní Evropy – Centrum Excelence pro kontrolu tabáku"

Mezinárodní projekt Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku (SLZT) a Mezinárodní společnosti sester v onkologické léčbě (www.isncc.org) financovaný nadací Bristol-Myers Squibb s názvem Sestry východní Evropy – Centrum Excelence pro kontrolu tabáku navazuje na předchozí několikaletou práci sester v oblasti prevence a léčby závislosti na tabáku. Současný projekt (2017-2019) zahrnuje šest zemí: Maďarsko, Moldávii, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Českou republiku.

Jen v rámci tohoto projektu bylo proškoleno více jak 1800 sester prostřednictvím celodenních workshopů, online e-learningu nebo krátkých (max. 1 hod.) seminářů. Nabízeny jsou nově minigranty pro proškolené sestry, které mají zájem realizovat své případné edukační aktivity v kontrole tabáku. Pravidelně ve všech jazycích také vydáváme zpravodaj o proběhlých aktivitách týmů ve všech zemích.

Zpravodaj si můžete přečíst na webu Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku

Dva e-learningové webináře nabízí rychlejší způsob jak se sestry mohou samy proškolit a dozvědět více o problematice závislosti na tabáku, možnosti léčby, včetně krátké intervence. Druhý webinář se specificky zabývá souvislosti kouření v onkologii.

Webináře najdete na webu International Society of Nurses

Více informací o projektu a nabízených aktivitách naleznete na webových stránkách SLZT v sesterské sekci nebo nám napište svůj dotaz na e-mail sestry@slzt.cz .

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter