Zvládání psychické zátěže a stresu pro pacienty po onkologickém onemocnění - jednodenní online seminář - přidán nový termín!

Zvládání psychické zátěže a stresu pro pacienty po onkologickém onemocnění - jednodenní online seminář - přidán nový termín!

Cílem jednodenního online semináře pro pacienty je vybavit účastníky praktickými znalostmi a dovednostmi pro lepší zvládání psychické zátěže a stresu, jak v běžném životě, tak ale i při zvládání situací souvisejících s nemocí. V prosinci jsem vyhlásili termín 5. 2. 2021, ten je však již obsazen. Nabízíme tedy nový termín a to 27. 5. 2021 od 10 hodin do 15 hodin. S pauzou na oběd od 12 do 13 hodin. Součástí budou i kratší pauzy v dopolední i odpolední části. Seminář je pro pacienty po onkologickém onemocnění zdarma.

Vážení pacienti,

rádi bychom Vás touto cestou pozvali na jednodenní seminář, věnovaný tématu: 

"Zvládání psychické zátěže a stresu pro pacienty po onkologickém onemocnění" 

Cílem jednodenního semináře je vybavit účastníky praktickými znalostmi a dovednostmi pro lepší zvládání psychické zátěže a stresu, jak v běžném životě, tak ale i při zvládání situací souvisejících s nemocí.

  • Jak stres souvisí se zdravím a že určitá míra stresu není jen špatná.
  • Zkusíme nastínit možnosti podpory našeho zdraví a prevence návratu nemoci pohledem psychologie.
  • Řekneme si, co sami můžeme udělat pro lepší zvládání psychické zátěže a stresu. Budeme se bavit jak o stresu z běžných životních situacích, tak i o těch souvisejících s nemocí.
  • Každý si vyzkouší (pomocí dotazníků) jak je na tom s psychickou odolností a co by na ní mohl(a) případně vylepšovat. Vedle psychické odolnosti se zaměříme i na další osobnostní charakteristiky, které si otestujete.
  • Školení bude obsahovat řadu praktických technik, u kterých víme, že v praxi onkologicky nemocným fungují. Budeme se soustředit na taková doporučení, která jsou snadno přenositelné do běžného života.

Seminář bude probíhat vzhledem k situaci on-line formou a v menší skupině. Platforma pro on-line přenos bude Zoom. Zmíněné psychologické dotazníky si budete vyhodnocovat sami a můžete být tedy maximálně autentičtí. Vaše výsledky nikdo neuvidí. Celkově je seminář připraven tak, aby bylo možné udržet dobrou pozornost účastníků.

Termín semináře je 5.2.2020 a 27. 5. 2021 od 10 hodin do 15 hodin. S pauzou na oběd od 12 do 13 hodin. Součástí budou i kratší pauzy v dopolední i odpolední části.

Seminář je pro pacienty po onkologickém onemocnění zdarma.

Lektorem bude psycholog PhDr.Ing.Martin Pospíchal

Prosím o zaslání žádosti o účast na adresu: martin-pospichal@centrum.cz

Pokud máte zájem, prosím napište nám co nejdříve. Vaši registraci potvrdíme a zašleme Vám přihlašovací údaje. K vaší registraci musíme přistoupit způsobem "kdo dříve přijde" a to až do zaplnění termínu. Vaše účast je platná až po potvrzení Vaší registrace z naší strany.

Těším se na Vaše registrace a společné setkání.

PhDr. Ing. Martin Pospíchal
psycholog

Česká onkologická společnost (psychoonkologická sekce)
Univerzita Karlova v Praze (katedra psychologie