Jak se sami neléčit a na co dát pozor

Za prostředky komplementární a alternativní medicíny se ročně utratí částky v řádech miliard korun. V České republice odhadují odborníci částku mezi 5–20 miliardami ročně. Onkologičtí pacienti často k alternativní léčbě, k léčivým čajům a bylinkám a dalším lidovým receptům obracejí svou naději, že jim pomohou v léčbě nebo uleví od potíží. Jenže čaje nejsou JEN čaje a bylinky nejsou JEN bylinky.  Některé rostlinné přípravky mohou přinést více škody než užitku, mohou například snižovat účinnost protinádorové léčby nebo zesilovat nežádoucí účinky a mohou mít  i interakci s užívanými léčivy. A to nemluvíme o tom, když podstupování některé alternativní metody oddaluje protinádorovou léčbu.   

Na tomto místě bychom Vám rádi vysvětlovali proč je nutné i o zdánlivě neškodných alternativních metodách informovat lékaře, poradit se s lékárníkem a proč si musíte dát na některé bylinky, čaje a další metody pozor a proč. Připravujeme na toto téma cyklus s onkology, kteří se specializují na alternativní a komplementární medicínu. V neposlední  řadě bychom rádi vysvětlovali i některé mýty a pověry rozšířené mezi onkologickými pacienty.     

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.