Přítomni: Büchler, Melichar, Richter, Soumarová, T. Svoboda, Tesařová, Vošmik
Omluveni: Fínek, Kolářová, Kopečková, Petráková, Petruželka, M. Svoboda,
Distančně: Kiss, Šlampa, Tomášek,
- Sekce podpůrné léčby a péče ČOS ČLS JEP
Předsedovi ČOS zaslal prof. S. Vokurka informace o činnosti za rok 2025 a pravidelný přehled aktivit výše jmenované sekce.
Členové výboru děkují za zaslaný materiál, který bude zveřejněn na Linkos.
- Přehled plateb k projektu a delegace plateb na rok 2026
Ing. Martin Pospíchal zaslal ke schválení přehled plánovaných plateb za služby spojené s projektem psychoonkologické prevence „MysliProtiRakovině“.
Členové výboru berou na vědomí.
- Kalkulace na vydání Modré knihy – elektronická verze ePub.
Členové informováni, berou na vědomí.
- Zahájení veřejné diskuse ke změně stanov před členskou schůzí ČOS
- Členská schůze před je plánovaná před zahájením BODu, tj. 9.9.2026 od 11-13 hod., s programem: zpráva o činnosti výboru ČOS, zpráva revizní komise, a návrh stanov ČOS.
- Veřejná diskuse bude zahájena zveřejněním nových stanov k 1.3. na linkosu, priověřují se ještě možnosti elektronické diskuse.
- Žádost o podporu ROC Kladno – další postup? – MUDr. Karolina Kašparová Kladno
Za mě vyčkat reakreditace KOCů, bude-li spádová oblast definovaná (např. KOC Motol, tak KOC Motol by měl zvážit, zda podpoří či nepodpoří jmenování Kladna src za ROC k delegované léčbě. Problém ale zůstává, tj. ROC je definovaný personálně (2 onkologové – Kladno splňuje, službami – tj. interní lůžkový fond – nesplňuje, je to ambulantní provoz při centru MASC, ale má nasmlouváno v nem. Kladno. Lze očekávat další zájemce o podporu.
MUDr. Kašparová se jednání výboru zúčastnila osobně a celá záležitost byla všemi členy podrobně prodiskutována. Paní doktorce bylo doporučeno, aby se v prvním kroku ohledně dalšího postupu obrátila na zřizovatele nemocnice, kterým je Středočeský kraj, zajišťující zdravotnickou péči v regionu. Výbor ČOS v celé záležitosti vyjádřil dr. Kašparové maximální podporu.
- Stanovisko ČOS k problematice telemedicíny – stanovisko výboru (příloha) – prof. Büchler
Členové výboru se stanoviskem souhlasí.
- Ceny předsednictva ČLS JEP za nejlepší vědecké práce roku 2025
Návrhy na udělení Ceny musíme odevzdat do 31. května 2026.
Členové své kandidáty navrhnou do 30.4.
- ČOS ČLS JEP vyhlašuje soutěž o nejlepší článek s IF a nejlepší knihu za rok 2025. Návrhy je možné zasílat na e-mailovou adresu alena.koutska@fnmotol.cz, a to nejpozději do 15. 4. 2026.
- Na výbor ČOS se obrátil MUDr. Ondřej Holčák jménem IFMSA Česká republika, národní členské organizace International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA), s nabídkou odborné spolupráce na European Regional Meeting (EuRegMe) 2026, který se uskuteční v Praze ve dnech 13.–17. dubna 2026.
Uvedenou aktivitu podporujeme, ačkoliv přímo nesouvisí s činností ČOS. Zároveň uvítáme případnou spolupráci v oblastech, kde je možná. Děkujeme za možnost se k této záležitosti vyjádřit.
- Ostatní
Termíny zasedání výborů ČOS pro rok 2026.
|
Termíny výborů ČOS pro rok 2026 |
|||
|
termín |
místo |
čas |
poznámka |
|
13.01.2026 |
MOU Brno, VZŘ |
14:00 |
|
|
10.02.2026 |
FN Motol |
14:00 |
|
|
17.03.2026 |
FN Motol |
14:00 |
|
|
14.04.2026 |
FN Motol |
14:00 |
|
|
20.04.2026 |
MOÚ Brno |
Fórum onkologů |
|
|
19.05.2026 |
FN Motol |
14:00 |
|
|
23.06.2026 |
MOU Brno, VZŘ |
14:00 |
|
|
15.09.2026 |
MOU Brno, VZŘ |
14:00 |
|
|
20.10.2026 |
FN Motol |
14:00 |
|
|
10.11.2026 |
FN Motol |
14:00 |
|
|
15.12.2026 |
VFN |
10:00 |
|
Žádost o podporu:
- Jarní setkání Loket 2026 – Memoriál prof. Miroslava Rysky 25. Postgraduální kurz společnosti, KD Dvorana, Loket, termín konání 27.3.2026
Udělena podpora
- JIHOČESKÉ ONKOLOGICKÉ DNY, Český Krumlov – Zámecká jízdárna, termín konání 22. 2. - 24. 2. 2026
Udělena podpora
Noví členové:
Sekce psychoonkologie, sekce uroonkologie, sekce pro telemedicínu v onkologii
- Doc. MUDr. Hana Študentová, Ph.D. – Onkologická klinika FN Olomouc - schváleno
ČOS
- MUDr. Rebecca Peřinová – MOÚ Brno - schváleno
- MUDr. Michaela Všianská – MOÚ Brno - schváleno
- MUDr. Beata Šoborová – Onkologie FN Ostrava - schváleno
ČOS + sekce mladých onkologů
- MUDr. Jiřina Maradová – MOÚ Brno - schváleno
- MUDr. Jan Horský – MOÚ Brno - schváleno
- MUDr. Ĺubomír Fukan – MOÚ Brno - schváleno
ČOS + sekce pro nádory prsu
- MUDr. Lucia Bohovicová – MOÚ Brno - schváleno
- MUDr. Jana Pithard Mádlová – Medworld s.r.o. – organizátor odborných akcí – Žádost prozatím nebyla schválena. Po konání členské schůze ČOS, plánované na podzim 2026, bude možné se na výbor znovu obrátit s žádostí o její přehodnocení.
ČOS + sekce preventivní onkologie + sekce mladých onkologů + sekce pro nádory prsu + sekce podpůrné léčby
- MUDr. Tomáš Pavelka – Onkologie FNHK – schváleno
Prof. MUDr. Igor Kiss, Ph.D., MBA
Předseda ČOS ČLS JEP
