Lékař a multidisciplinární tým

Informace pro každodenní praxi i pro vzdělávání lékařů, včetně lékařů prvního kontraktu, sester, laborantů i nezdravotnických profesí, které jsou součástí komplexní péče o onkologicky nemocné.

Dohody ČOS s plátci péče v části Česká onkologická společnost

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 1273 zrušit všechny filtry
13th International Gastric Cancer Congress, 8.-11. května 2019 v Praze

Vážení kolegové,

Webový portál pro přihlášení abstraktů a registraci na Mezinárodní kongres o karcinomu žaludku (13 th International Gastric Cancer Congress), který se bude konat 8.-11. května 2019 v Praze je nyní otevřen.
International Gastric Cancer Congress je první mezinárodní konference s onkologickou tématikou, který se bude konat v Praze ve spolupráci českých a německých odborných společností. Očekáváme asi 2000 účastníků z celého světa. Bude nám potěšením, pokud se Vy osobně i Vaši spolupracovníci konference zúčastníte.
http://www.igcc2019-prague.org/
Abstrakt je možné zaslat do do 31. října 2018. Do 30.11. platí redukovaný účastnický poplatek.
S pozdravem
Doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc
vědecký sekretář 13. IGCC
Onkologická klinika Praha

Výzva k zasílání publikací do časopisu Klinická onkologie

Přijímáme originální a přehledové práce, kazuistiky, stručná sdělení a další. Vaše práce budou dohledatelné ve 4 světových bibliografických databázích včetně MEDLINE/PubMed. Vaše práce budou čteny! Tištěná Klinická onkologie patří k nejčtenějším časopisům mezi klinickými onkology a radioterapeuty. Její internetové stránky byly v období roce 2017 navštíveny více než než 50 000× a proběhlo 8 300 stažení článků v pdf formátu. Vaše práce budou uznávány při hodnocení grantu, pro obhajoby doktorského studia a pro habilitační a profesorské řízení.

Přednáška Vliv mysli na progresi onemocnění a možná psychologická prevence - vyhlášen další termín 1. 11. 2018 v Praze

Na základě četných žádostí nabízíme další termín přednášky Vliv mysli na progresi onemocnění a možná psychologická prevence. Přednáška z psychoneuroimunologie je úvodní přednáškou projektu #MysliProtiRakovine a je určena jak pacientům - laikům, tak i lékařům, sestrám, psychologům a dalším odborníkům, kteří se starají o onkologické pacienty. Nový termín je 1. 11. 2018 od 18 hodin v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (nám. Jana Palacha 1/2, sál číslo 300). Prosíme, registrujte se. Vstup je zdarma. 

Druhý dopis předsedy Sekce podpůrné léčby ČOS ČLS JEP všem členům
prof. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D.

Předseda Sekce podpůrné léčby ČOS, která byla ustanovena s cílem „Zlepšení kvality života onkologicky nemocných“ během, ale i po onkologické léčbě, shrnuje ve svém druhém dopise dosavadní činnost a na základě proběhlých jednání o budoucí spolupráci definuje oblasti, které nová sekce aktuálně považujete za hodné větší pozornosti. 

X. celostátní konference paliativní medicíny, 5. - 6. 10. 2018 v Praze, zveřejněn program

Česká společnost paliativní medicíny zve členy ČOS na Celostátní konferenci, která je tradičně největší českou odbornou akcí v oblasti paliativní medicíny. Svým záběrem je určena lékařům, sestrám, sociálním pracovníkům, psychologům, kaplanům i všem dalším, které téma paliativní péče zajímá. Byl zveřejněn odborný program.  

Počet hlášených onemocnění do Národního onkologického registru k 31. 8. 2018.

9. psychoonkologické sympózium 12. září 2018 v Liberci - aktualizován program

Psychoonkologická sekce ČOS Vás zve na 9. psychoonkologické sympózium na téma "Mikrosvět onkologie - místo setkávání lidí a profesí". Sympózium je určeno odborníkům a koná se v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Jeho závěrem pak zazní také přednáška Vliv mysli na imunitu a naše zdraví, z cyklu #MysliProtirakovině, která je určena nejen odborníkům, ale také laikům. 

Začínají podzimní semináře KVMO

Už 11. září v Plzni startuje první z cyklu interaktivních seminářů s názvem Rodina a blízcí pacienta, pomoc nebo komplikace? Na semináře v Plzni, Praze, Brně, Hradci Králové a Olomouci Vás zve Česká onkologická společnost a Klub mladých onkologů v rámci projektu Kontinuální vzdělávání mladých onkologů (KVMO).  

Edukační semináře o karcinomu prsu, 9. 11. 2018 v Praze

Sekce pro nádory prsu České onkologické společnosti Vás srdečně zve na 2. ročník Edukačního semináře o karcinomu prsu, který se uskuteční 9. listopadu 2018 v Praze.  

Mgr. Veronika Suchodolová

Přednáška, která zazněla během vzdělávacího semináře pro praktické lékaře na BOD 2017, seznamuje lékaře primární péče s principy, pozitivy a riziky módních diet, jako je paleodieta, syrová strava (raw food), bezlepková dieta a dieta bez laktózy jako módní styl.  

Společnost pro gastrointestinální onkologii ČLS JEP Vás zve na II. národní kongres gastrointestinální onkologie.

Pravidla pro prediktivní testování solidních nádorů – přehled indikací a metod

Souhrn závěrů z jednání zástupců ČOS, SČP a VZP – 3. 5. 2017, 13. 6. 2017, 31. 10. 2017 a 8. 6. 2018. Dokument byl zveřejněn 29. 6. 2018 s aktualizací k 1. 7. 2018. Dne 30. 8. 2018 byl na Linkos doplněn podepsaný scan dokumentu. 

Registrace na obě pražské přednášky (4.9. a 25.9.) již byla zastavena. Kapacita obou sálů je vyčerpána. Zvažujeme vypsání dalšího termínu v Praze. Stále je možno se registrovat do Brna (11.10. Masarykův onkologický ústav) a do Liberce (12.9. Krajská vědecká knihovna). Děkujeme za zájem! 

Zpravodaj Národního screeningového centra, č. 3, září 2018

Vychází třetí letošní číslo zpravodaje, který vydává Národní screeningové centrum, původně Koordinační centrum prevence vážných onemocnění. Třetí číslo vysvětluje, proč došlo ke změně názvu, podává přehled pilotních projektů a ohlíží se za loňskou konferencí European Digestive Cancer Days, která se konala 26. - 27. září 2017 v Kongresovém centru Praha. 

Pilotní projekt Národního screeningového centra "Optimalizace programu screeningu karcinomu děložního hrdla"
MUDr. Petra Řiháčková

Dne 18. 6. 2018 se v prostorách Ministerstva zdravotnictví ČR v Praze uskutečnilo 1. zasedání Pracovní skupiny pro pilotní projekt Optimalizace screeningu karcinomu děložního hrdla zavedením detekce genomu lidského papilomaviru pomocí samoodběrových sad u žen dlouhodobě se neúčastnících stávajícího screeningu.