Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie a hematoonkologie?

Ve dnech 17.–19. ledna 2024 se v hotelu Clarion v Praze konalo odborné setkání hematologů pod záštitou České hematologické společnosti ČLS JEP a České společnosti pro trombózu a hemostázu ČLS JEP. Do Prahy se sjeli hematologové z celé České republiky i zahraničí, aby si připomněli a sdíleli největší novinky, které zazněly v tomto oboru v prosinci loňského roku na kongresu ASH 2023 v San Diegu.

Podtitul konference HEMATOLOGIE 2024 (24. pražské hematologické dny) nesl název „Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie“. Přednášky obsahovaly řadu
hodnotných odborných sdělení a novinek z oblasti hematologických onemocnění. 

Za pozornost stojí příspěvek doc. MUDr. Davida Belady, Ph.D., který komentuje novinky z ASH ve videu níže.

Odborné komentáře dále poskytli: prof. MUDr. Marek Trněný, CSc., prof. MUDr. Pavel Žák, Ph.D., prof. MUDr. Petr Dulíček, Ph.D., prof. MUDr. Antonín Pařízek, CSc., MUDr. Jaromír Gumulec, prof. MUDr. Jaroslav Čermák, CSc., prof. MUDr. Tomáš Papajík, CSc., doc., MUDr. Daniela Žáčková, Ph.D., prof. MUDr. Tomáš Stopka, Ph.D., prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D.

Nezapomeňte, že konzultační a vzdělávací portál www.hematologie-online.cz je tu také pro onkology. Vzdělávejte se již publikovanými dotazy, články v rubrice Z OBORU nebo položte dotaz našemu kolegiu odborníků.