Pohybové aktivity v rámci prevence i během léčby zhoubných nádorů - záznam živého přenosu

  • (UP v Olomouci, Fakulta tělesné kultury, Katedra aplikovaných pohybových aktivit)

Pohybová aktivita se považuje za jeden z nejdůležitějších pilířů zdraví. Málokdo ví, že fyzická nečinnost je dnes považována za rizikový faktor mnoha zhoubných nádorů, a proto je alespoň minimální „dávka“ pohybu pro naše zdraví nezbytně nutná. První prosincovou středu jste se ptali na pohyb a sport v prevenci zhoubných nádorů i na pohyb u onkologicky nemocných nebo po ukončení úspěšné onkologické léčby. Na Vaše otázky odpovídal Mgr. Tomáš Vyhlídal z Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.  

Další díl naší série živých přenosů, ve kterých každou první středu v měsíci členové Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti a další odborníci na onkologickou prevenci odpovídají živě na dotazy veřejnosti o prevenci a včasném odhalení rakoviny, byla věnována pohybu a sportu v prevenci vzniku nádorových onemocnění a také vhodnosti pohybu u onkologických pacientů, například během chemoterapie. Pokud Vás zajímá problematika pohybu během a po skončení onkologické léčby, sledujte také projekt #MysliProtiRakovine, kde bude březnovým hostem PhDr. Pospíchala právě Mgr. Vyhlídal v rámci webináře s názvem "Příroda, pohyb, naše psychika a zdraví".    

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Živý přenos 5. 12. se tentokrát potýkal s technickými problémy, které jsou patrné i na záznamu. Omlouváme se za technické chyby na začátku a konci záznamu a doufáme, že obsah pro vás bude i přesto přínosný.  

Během přenosu odpovídali diváci na níže uvedené otázky. Budeme rádi, když nám odpovíte na náš malý průzkum i Vy. Děkujeme! 

Jak moc máte pohybové aktivity v jednom týdnu?

O možnostech pohybu během onkologické léčby se radím: