Touha žít

Touha žít

Kniha o možnostech zvládání nevyléčitelného onkologického onemocnění pohledem psychologa a pacientů.

Kniha určena jak samotným, nevyléčitelně onkologicky nemocným lidem, tak i jejich blízký nebo širší zdravotnické veřejnosti. O tom jak lépe porozumět tomu, co je tíží a jak jim být oporou.

Kniha je ke stažení zdarma v plné verzi.  

V tištěné podobě si ji můžete objednat na adrese Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s., Havlíčkovo náměstí 746/11 130 00 Praha 3 nebo e-mailem na: aliance@breastcancer.cz.

Klíčová slova
Psychoonkologie

Podobné knihy

Nemoc a naše psychika

Nemoc a naše psychika
V této příručce se autor pokusil vměstnat na pár stránek psychologické aspekty, které je třeba znát, když chceme pochopit svou vlastní hlavu v období lymfomu či podobné smrtelné choroby. Psychické procesy jsou totiž i u rozdílných nemoci velmi podobné, protože jsou vlastně jen obrannou reakcí na vědomí závažnosti nemoci, tedy na její interpretaci.

Rakovina v rodině v otázkách a odpovědích blízkým

Rakovina v rodině v otázkách a odpovědích blízkým
Kniha je pro všechny, kteří prošli, procházejí nebo teprve budou procházet martyriem doprovázení svého blízkého nemocného celým procesem onkologické léčby a jejich potřebou se stane slovo, bezpečné slovo pochopení. Kniha vychází ze skutečných dotazů položených v Psychoonkologické poradně na stránkách České onkologické společnosti Linkos.cz a jejími autory jsou kliničtí psychologové, kteří v Psycho-onkologické online poradně již 13 let odpovídají na dotazy onkologických pacientů a jejich blízkých.