Kniha o možnostech zvládání nevyléčitelného onkologického onemocnění "Touha žít" získala 2. místo v soutěži Zlatý banán

Kniha o možnostech zvládání nevyléčitelného onkologického onemocnění "Touha žít"  získala 2. místo v soutěži Zlatý banán

Zlatý banán je ocenění pro příběh roku o tom, jak neziskové organizace se značkou spolehlivosti mění život k lepšímu. Letošní 2. místo v soutěži získala Aliance žen s rakovinou prsu s knihou Touha žít, o které jsme vás již informovali a kterou najdete ke stažení na Linkos v plném textu.   

"Touha žít" je knížka o možnostech zvládání nevyléčitelného onkologického onemocnění pohledem psychologa a pacientů. Autory jsou PhDr. Martin Pospíchal, Ph.D., kterého znáte z našeho projektu "#MysliProtiRakovině", a onkologičtí pacienti Stanislav Václavík a Ivana Macková.  

Kniha se dívá na období po oznámení nevyléčitelné nemoci a snaží se ukázat jak žít dál i v tom omezeném čase, který před sebou člověk má. Jak tento čas zvládnout, co může pomoci a co naopak situaci často komplikuje. Kniha je autentickým rozhovorem mezi nevyléčitelně nemocnými pacienty a psychologem, je pokusem najít odpovědi na důležité otázky, které nevyléčitelné onemocnění vznáší.

Aliance žen s rakovinou prsu, která se vydání knihy s podporou Jiřího Bergera ujala, přihlásila příběh vzniku této knížky pod názvem Touha žít je nakažlivá do soutěže o příběh roku spolehlivých neziskovek Zlatý banán 2021 a získala druhé místo. Podívejte se na video s příběhem vzniku této knížky a přečtěte si příběh, který Aliance žen s rakovinou prsu do soutěže přihlásila. Příběh Touha žít je nakažlivá získal také Cenu Akademie ČTK. 

Knížku si můžete stáhnout zdarma v plném znění