STOMIE = NADĚJE NA LEPŠÍ ŽIVOT. ZMĚŇME POHLED NA ŽIVOT S VÝVODEM

Konference: 2015 XXXIX. Brněnské onkologické dny a XXIX. Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky

Kategorie: Ostatní

Téma: Postery NLZP

Číslo abstraktu: XI/ 298

Autoři: Ing. Marie Ředinová

Stomie je často dobrým, někdy jediným řešením zdravotního problému. Přesvědčte se o tom.

  1. Přečtěte si knihu Ať žijí stomici. Najdete v ní 22 příběhů stomiků z Čech a ze Slovenska. Nejmladší stomička se právě narodila, nejstarší stomik v této knize oslavil před pár lety osmdesátku. Knihu Ať žijí stomici najdete v knihkupectvích nebo na BOD ve stánku Českého ILCO. Reakce na knihu: Dík za knihu. Je úžasná. Měl by ji dostat každý, kdo má po operaci vývod. Vyrovnat se s tímto postižením není lehké. Stále jsem si myslel, že jsem sám. Nemám žádné „spojence“. Po přečtení knížky vidím, že tomu tak není. Je nás hodně a máme podobné starosti. Knížka mi dodala novou sílu. Ivan 38 let.
  2. Letos slaví stomici na celém světě Světový den stomiků. Jeho heslo si připomínáme celý rok: Mnoho příběhů, jeden hlas. Chceme, aby každý věděl, že se stomií se žít dá, pokud se zvládne nemoc nebo zdravotní problém, pacient má pomůcku, která nejlépe kompenzuje jeho postižení, umí s ní opravdu správně zacházet.
  3. Nikdo není na stomii příliš mladý, jak dokazují fotografie z prvního kalendáře stomiků. Na snímcích jsou naši členové. Kalendář si můžete prohlédnout na stánku Českého ILCO, řekneme i to, jak jej získáte. Koupí kalendáře oceníte nejen odvážlivce (stomiky), kteří kalendáři propůjčili svou tvář, ale ukážete, že ani Vám není život se stomií lhostejný. Cena kalendáře je 100 Kč. Výtěžek z prodeje bude věnován dětským chirurgickým klinikám. Další informace se dozvíte na lince 800 900 209. V ČR žije přes 10 000 stomiků, mnohým stomie vylepšila život, všem jej změnila. Stomie nesmí vzbuzovat přehnaně velké obavy. O stomii je třeba mluvit pozitivně, řeší problém.

Datum přednesení příspěvku: 9. 4. 2015