Modrá kniha

Na tomto místě najdete pravidelně aktualizovaný a inovovaný dokument Modrá kniha, který do února 2012 vycházel pod názvem Zásady cytostatické léčby maligních onkologických onemocnění. Tento dokument nemá platnost zákona, ale má být vodítkem k racionální léčbě lege artis a přispět k racionalizaci onkologické léčby.

Modrá kniha je průběžně aktualizována podle nových poznatků medicínských i ekonomických. Nová vydání tiskem vycházejí 1x ročně v únoru a jsou distribuována všem členům ČOS, souběžně je Modrá kniha aktualizována na Linkos. 

V době mezi dvěma vydáními plánuje Česká onkologická společnost průběžnou online novelizaci na stránkách Linkos.  

Od roku 2013 vychází Modrá kniha také ve formátu e-Pub pro mobilní zařízení. Co to je e-pub a jak číst Modrou knihu

 

Modrá kniha České onkologické společnosti

Uvnitř jednotlivých kapitol www verze najdete také pdf kapitol ke stažení (celý dokument je ke stažení z obrázku obálky). Složité grafy a tabulky lze zvětšit dvojitým poklepáním. 23. aktualizace vychází částečně i tiskem (pouze část se standardy léčby). 

Poznámka: Nutno dodržovat aktuální indikační omezení a způsob úhrady léků stanované SÚKL. http://www.sukl.cz/modules/medication/search.php

Modrá kniha České onkologické společnosti

Název Modrá kniha České onkologické společnosti
Platnost od 1. 3. 2017
Aktualizace 23.
Místo vydání Brno
Vydavatel Masarykův onkologický ústav
Rok 2017
ISBN 978-80-86793-42-9
Ke stažení PDF, ePub

Obsah

  • Jak číst Modrou knihu ČOS?

    Datum: 20. 3. 2017

    Každý den si ve své ordinaci, kanceláři nebo doma zobrazí Modrou knihu České onkologické společnosti umístěnou na Linkos.cz přes 200 lékařů. Modrá kniha vychází již tradičně v několika formátech. Můžete ji číst přímo na Linkos, stáhnout si pdf verzi na svůj počítač a nebo si můžete stáhnout Modrou knihu ve formátu e-Pub na svá mobilní zařízení, chytrý telofon nebo tablet. 23. aktualizace vychází také v nejtradičnější papírové podobě. Podívejme se blíže na Modrou knihu, určenou pro mobilní zařízení.   

    čtěte dál about Jak číst Modrou knihu ČOS?