Konzultační portál Mujpacient.cz pomáhá nově i praktickým lékařům

Obtížné rozhodování o onkologické léčbě usnadňuje už 10 let konzultační a vzdělávací portál Mujpacient.cz. Propojuje české a slovenské onkology se špičkami z oboru a umožňuje jim v krátkém čase rychlou a bezplatnou konzultaci o léčbě, tzv. druhý názor. Nově je projekt otevřen i pro praktické lékaře a umožňuje jim konzultovat péči o dispenzarizované pacienty v remisi.

Za 10 let existence této služby bylo publikováno a okomentováno zcela anonymně více než 550 případů. Garantem projektu je od jeho vzniku prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA, přednosta Onkologické a radioterapeutické kliniky LF UK a Fakultní nemocnice Plzeň. Poznejte naše 17členné odborné kolegium ZDE.

Proč je projekt unikátní? Poslechněte si názor prof. MUDr. Jindřicha Fínka, Ph.D., MHA a ostatních členů kolegia.

Děláme něco, co má smysl

Cílem portálu je pomáhat nejen onkologům, ale nově i praktickým lékařům při konzultaci dalšího postupu u jejich pacientů a propojovat je s odborníky. Online konzultace jsou jednoduché, rychlé a zdarma. Lékaři se mohou poradit o terapii v jakékoliv diagnóze – např. karcinomu prsu, plic, kolorekta, prostaty, ledvin a melanomu – nebo v případech kontroverzních či raritních. Případy jsou publikovány anonymně.

 „Usnadňujeme onkologům i praktikům mnohdy obtížné rozhodování o vhodném postupu,“ zdůrazňuje vizi portálu Mujpacient.cz jeho manažerka Monika Svobodová s tím, že na vložené dotazy lékařů reagují do 2 dnů uznávaní odborníci z oboru onkologie, kteří jsou členové kolegia. Ti už poskytli téměř 2 000 doporučení k léčbě.

Lékaři využívají možnost konzultace i v případech, kdy po nich chce konzultaci sám pacient, nebo v případech, že pacient léčbu odmítá. „Obrátila se na mne pacientka s žádostí o konzultaci poté, co jí ošetřující onkoložka navrhla určitý postup. Protože můj návrh je zcela odlišný, ráda bych požádala o Vaši radu, aby o nejvhodnějším postupu rozhodl ještě někdo další,“ zní jeden z příspěvků na portálu Mujpacient.cz.

Portál Mujpacient.cz se každoročně představuje na dvou největších onkologických odborných kongresech (Brněnské onkologické dny a Jihočeské onkologické dny). Nově plánujeme účast také na kongresu pro praktické lékaře.

Hodnocení této služby zúčastněnými odborníky  

  • „Jednoduchý způsob, jak získat paralelně několik názorů význačných odborníků na léčbu konkrétního pacienta.“
  • „Výborná věc i pro další vzdělávání – plno praktických rad v učebnici nenajdu.“
  • „Vždycky stojí za to se poradit, protože by bylo fatální zapomenout na cokoliv, co by nemocné pomohlo.“
  • „Skvělý projekt. Rychlá odpověď. Názor skutečných odborníků, kapacit v daném oboru.“

Máte nějaké otázky? Pak napište na: monika.svobodova@mujpacient.cz.

Stránky jsou určeny výhradně pro odbornou lékařskou veřejnost. Pokud Vás projekt zaujal, budeme velice rádi, když ho doporučíte i Vašim kolegům.

Registrujte se ZDARMA k odběru nově publikovaných případů. Stačí kliknout ZDE.

Bližší informace naleznete na www.mujpacient.cz.

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter
Klíčová slova
druhý názor