Psychika a imunitní systém z pohledu prevence nádorového onemocnění - záznam vysílání

"Ve zdravém těle zdravý duch" jak říká staré přísloví. Platí to ovšem i naopak, tedy "veselá mysl, půl zdraví". Výzkumné studie poslední desetiletí ukazují, že mysl a tělo jsou propojeni více, že jsme si kdy mysleli. Zdá se, že pokud dokážeme dobře zvládat každodenní stresy a životní těžkosti, našemu tělu se bude fungovat lépe. Starat se o svou mysl, je stejně tak důležité jako se staráme o své tělo.  Poslechněte si záznam živého přenosu z cyklu o prevenci nádorového onemocnění. Na vaše otázky odpovídal v živém přenosu na Linkos 7. února 2018 psychoonkolog PhDr., Ing. Martin Pospíchal. Po krátkém úvodu zodpovídal pan doktor dotazy od posluchačů.

V záložce "Kapitoly" si můžete vybrat odpověď na otázku, která Vás zajímá. 

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Odkazy, které byly zmíněny během přenosu

Během živého přenosu odpovídali posluchači na tři anketní otázky. A jak byste odpověděli Vy? 

Máte ve svém životě dost času na své blízké (rodinu a přátele)?

Jak často se cítíte ve stresu (tedy prožíváte nepříjemné pocity napětí, negativní prožitky strachu, nebo i dlouhodobé vztahové problémy či jiná životní trápení)?

Pokud se necítíte psychicky dobře a něco Vás trápí. Jste schopni si říci blízkému člověku o pomoc, podporu nebo jen o společný rozhovor?