Prevence a včasné odhalení rakoviny prsu - záznam živého přenosu

Jaké je riziko karcinomu prsu v České republice? Kolik procent žen chodí na pravidelná vyšetření prsu? Jak má správně probíhat samovyšetřování prsu? Jaké jsou výsledky mamografického screeningu? Chodí ženy na mamograf více v Praze nebo na Vysočině? Dají se vyšetřit i velká prsa? Co se děje po odhalení podezřelého útvaru ve screeningovém centru? První zářijovou středu jste se živě ptali na včasné odhalení rakoviny prsu paní primářky MUDr. Miroslavy Skovajsové, Ph.D. z Breast Unit Prague. U příležitosti října - měsíce rakoviny prsu, jsme pro vás připravili záznam vysílání. 

Po prázdninové přestávce pokračovala naše série živých přenosů, ve kterých každou první středu v měsíci členové Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti a další odborníci na onkologickou prevenci odpovídají živě na dotazy veřejnosti o prevenci a včasném odhalení rakoviny.  V záložte "kapitoly" nad videem si můžete vybrat jen témata, která Vás zajímají. 

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD. je zakladatelkou sítě Mamma center BREAST UNIT PRAGUE. Mamodiagnostice se věnuje od roku 1994. Paní primářka je členkou Komise pro screening nádorů prsu MZ ČR, předsedkyní Komise odborníků pro mamární diagnostiku RS ČLS JEP, předsedkyní Asociace mamodiagnostiků ČR, předsedkyně Správní rady Aliance žen s rakovinou prsu a předsedkyní Okresního sdružení České lékařské komory.

Budeme rádi, když nám odpovíte na náš malý průzkum. Děkujeme! 

Provádíte samovyšetřování prsu?

Chodíte na pravidelná preventivní mamografická nebo ultrazvuková vyšetření?

Pokud nechodíte na pravidelná mamografická vyšetření? Proč?

Podívejte se na Rozvrh živého vysílání o prevenci a časném záchytu rakoviny

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter
Klíčová slova
přednáška - video