Nádory prsu (C50)

Zhoubný nádor prsu je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním žen v České republice.Výskyt zhoubných nádorů prsu v České republice neustále stoupá, snižuje se však mortalita (počet zemřelých). To znamená, že díky zavedení pravidelného vyšetřování žen a lepších léčebných možností umírá méně žen, které onemocněly zhoubným nádorem prsu.

V rámci programu preventivních prohlídek mají ženy od 45 jednou za dva roky nárok na preventivní mamografické vyšetření mléčné žlázy, které je určené pro ženy bez potíží a příznaků nemoci. Vyšetření mohou absolvovat i ženy mladší 45 let, musí jej však hradit. Další informace o prevenci nádorů prsu a o screeningu karcinomu prsu najdete v části ONKOLOGICKÁ PREVENCE a stránkách na stránkách Programu mamografického screeningu v České republice.

V této části najdete informace o zhoubných nádorech prsu, jejich výskytu, prevenci, diagnostice, léčbě a období po léčbě. Odborné články jsou napsány špičkovými odborníky, kteří denně léčí nemocné s těmito diagnózami. Dozvíte se také o karcinomu prsu v době těhotenství a také co pro vaši léčbu znamená imunohistochemické vyšetření nádoru. Dalšími informacemi jsou doporučení ČOS k léčbě, informace o výskytu diagnózy v České republice, plné texty Informačních brožur pro pacienty a jejich blízké, odkazy na další informace na internetu a aktuální články.

Kam dále

Klíčová slova
Zhoubné nádory prsu