Prevence urologických zhoubných nádorů - záznam vysílání

Co dělat, když objevím krev v moči nebo ve spermatu? Mám se bát, když mám opakované záněty močových cest? Má na vznik zhoubných nádorů vliv kouření nebo obezita? Můžu ve 40 letech přestat s vyšetřováním varlat? Co se děje v těle, když vypiji 10 piv? Kolik máme pít tekutin? A kdo nebo co je to Urinášek? Na tyto a další otázky odpovídala v živém přenosu na Linkos 7. března 2018 onkoložka a uroložka MUDr. Michaela Matoušková. Přinášíme záznam přenosu. 

V záložce "Kapitoly" si můžete vybrat odpověď na otázku, která Vás zajímá. 

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.

Během přenosu jsme se také dozvěděli, kdo je to Urinášek? Maskot České urologické společnosti Urinášek zve děti i dospělé se zájmem o prevenci na akci s názvem Urologický krok pro zdraví, která proběhne dne 28. 9. 2018 v Praze na Ladronce v rámci Urology Week. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o prevenci nejen onkologických onemocnění urogenitálního traktu. O akci budeme informovat i na Linkos.   

Během živého přenosu odpovídali posluchači na pět otázek. Připravili jsme z nich pro vás krátký kvíz. Správné odpovědi se dozvíte ve videu.

Prevence urologických zhoubných nádorů

Vyzkoušejte si, jaké jsou vaše znalosti o prevenci a včasném odhalení zhoubných  nádorů urogenitálního traktu.