Aliance žen s rakovinou prsu vás zve na webináře!

Příští týden od 10. do 12. května, vždy od 18:00 hodin, připravila Aliance žen s rakovinou prsu pro metastatické pacientky a pacienty, jejich rodiny a blízké, tři webináře se zajímavými hosty.  Webináře bude možné sledovat na Youtube kanále a Facebooku Aliance.

První 10. 5. se dotkne tématu, které zajímá všechny – vztah lékaře a pacienta. O tom, jak důležité je při léčbě vzájemné naslouchání, pochopení a spolupráce budou diskutovat MUDr. Kateřina Kopečková, Ph.D. z Onkologické kliniky 2. LF UK a FN Motol a psycholožka, spisovatelka a onkologická pacientka PhDr. Zuzana Peterová.

Druhý webinář 11. 5. má téma Co pomáhá žít dál i s nevyléčitelnou onkologickou diagnózou. Na sílu naděje a touhu žít se podíváme pohledem psychologů a pacientů. Diskutovat budou PhDr. Ing. Martin Pospíchal, PhD., psycholog a blízký pacienta, RSDr. Mgr. Zuzana Nemčíková, psycholožka a pacientka a spisovatel a pacient Stanislav Václavík. Součástí toto semináře bude i křest knihy Touha žít. 

Třetí webinář 12. 5. se bude zabývat věcmi posledními. Na debatu o věcech, o kterých je třeba mluvit, i když je nikdo nechce slyšet jsme pozvaly Mgr. Šárku Slavíkovou z Amelie, z.s.. a MUDr. Michala Koubu z Ústavu hematologie a krevní transfuze a Cesta domu z.u.

Webinář se koná v rámci kampaně My Time Our Time – Neviditelné ženy na podporu pacientek a pacientů s metastatickou rakovinou prsu, jejich rodin a blízkých.