Aliance žen s rakovinou prsu

Aliance žen s rakovinou prsu, založená v roce 2002, sdružuje 45 pacientských organizací z celé České republiky. Aliance je informačním a edukačním centrem pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich organizace. Poskytuje metodickou pomoc organizacím onkologicky nemocných a koordinuje projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu. Aliance také sjednocuje snahy pacientských organizací i jednotlivců o prosazování práv a rovných podmínek k léčení a rekonvalescenci žen s nádorovým onemocněním prsu. Aliance žen s rakovinou prsu zastupuje české onkologické pacientky v mezinárodních strukturách.

Seznam pacientských organizací, které poskytují sociální poradenství

  • Arcus Ústí nad Labem - Poskytuje sociální poradenství pro onkologické pacienty, jejich rodiny a přátelé v Ústí nad Labem.
  • AMA -SOP Most, z.s. - Pacientská organizace spolupracující s odborníky, poskytuje odborné i laické poradenství v Mostě a Teplicích.
  • Klub Diana Brno, z.s. - Brněnská pacientská organizace, nabízející konzultace pro pacienty, jejich rodinné příslušníky a přátelé.
  • Onko Amazonky Ostrava - Pacientská organizace v Ostravě, která nabízí možnost konzultací.
  • Spolek Beseda, z.s., Klatovy - Sdružení pro onkologické pacienty a jejich přátelé v Klatovech. Poskytují psychosociální laickou podporu onkologickým pacientům a pacientkám a jejich rodinám i blízkým při sdělení diagnózy, v průběhu léčby a praktické rady na základě osobní zkušeností.

Seznam všech pacientských organizací sdružených Aliancí žen s rakovinou prsu najdete na webu Aliance